Wpis z mikrobloga

zwykły ryczałt, zazwyczaj 1 faktura + paliwo. Od czasu do czasu sprzęt komputerowy na fakturę.


@pearl_jamik: to mnie zastanawia - czemu ludzie nie chcą zadać sobie trudu samodzielnego księgowania? Przecież i tak trzeba się kontaktować z księgowymi, wystawiać i wysyłać im faktury itp.

Gdyby jeszcze coś czasem doradzili, ostrzegli przed czymś to ujdzie, ale za czyste, mechaniczne wklepanie do systemu
@pearl_jamik: tak jak pisałem, i tak musisz wystawić fakturę, przesłać do księgowego, opłacić przelewem podatki i składki. Nie jestem przekonany, że czas jest tutaj istotnym argumentem. Po nowym ładzie za wiele się już nie zmieniło w przepisach.

Bardziej przekonuje mnie nieoglądanie UI e-płatnika w ZUS - być może za to warto zapłacić ponad 200 zł/mc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pearl_jamik: Nawet jakby udało ci się taniej znaleźć to może udałoby się za 200 netto i pewnie z czasem i tak by podnosili, jeżeli masz sprawdzone i nie masz problemów to nie wiem czy warto. No chyba że samemu to faktycznie miałoby to większy sens, ale ja jednak wolę święty spokój ;)