Wpis z mikrobloga

Mirki jest możliwe żeby silnik nie miał żadnych wycieków, nie kopcił w ogóle ani pod obciążeniem ani przy spokojnej jeździe a brał olej? Silnik 2.0 TDI o oznaczeniu CFGB. Kilka razy ktoś za mną jechał i obserwował czy puszcza dymek i nic. Sprawdzam teraz ile faktycznie bierze tego oleju ale po 600km na bagnecie jest z 3mm niżej.

W płynie chłodniczym go nie ma a wydech w sumie czysty bez jakiejś większej sadzy.

#mechanikasamochodowa #mechanika
  • 13
@feber masz egr i dpfa który hamuje trochę dym.
Miałem citroena c5 x7 2.0 hdi z wydmuchaną uszczelką pod głowicą i wciągało płyn, na początku jak brał litr płynu na 500 km to nie było śladu dymienia, jak zaczął wciągać tyle ile wlałem to pojawił się mały dymek na zimnym silniku.
@feber: Sprawdź najpierw węże od turbiny czy nie zbiera się tam olej, odmę czy nie puszcza. To ogarniesz w 30min pod domem. Jeśli masz DPF i tak nie zakopci.
@feber: jak mam napisać, że olej zbiera się w najniższym punkcie czyli zazwyczaj w intercoolerze, który jest pod zderzakiem, że względu na dopływ świeżego powietrza? Trzeba zdjąć rurę przy nim ta która wchodzi z turbiny i obszpekać ile oleju wyleję się. Jak więcej jak szklanka to trzeba turbo robić co by się nie wściekło.