Wpis z mikrobloga

Mirki ze #slask gdzie lepiej kupić mieszkanie: Sosnowiec czy Zabrze? Sosnowiec Zagórze vs Zabrze Mikulczyce, obie opcje to osiedle deweloperskie. Dla mnie to podobne czasy dojazdu do pracy. Plus Sosnowca to odległość do Katowic (no i w sumie do Dąbrowy Górniczej jest rzut beretem), z kolei z Zabrza jest bardzo blisko do Gliwic. Cenowo podobnie. Pytanie zadaję głównie pod kątem późniejszej sprzedaży mieszkania, bo prawdopodobnie gdzieś za 10 lat będzie zmiana na coś większego lub dom.
#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #kupnomieszkania

Lepsza opcja to:

  • Sosnowiec 57.8% (48)
  • Zabrze 42.2% (35)

Oddanych głosów: 83

  • 16
@rabaRRbar: Kupuje na Sosnowiec Zagórze, mieszkałem tu sporą część życia, drugą część w Dąbrowie G. . Stary #!$%@? to Zabrze jak potrzebujesz coś wiedzieć wal na pw. Daj znać który Deweloper też.
  • 0
@ATAT-2: do tych miast jeździłbym raczej tylko w celach rozrywkowych, więc pewnie wolałbym Katowice.
@Metyl_90 zgadzam się, dlatego celuję w nowe osiedle i to w sumie jedyne w miarę ładne miejsce w Zabrzu xd
@Flutter_M_Shydale może chłopskie, ale wydaje się trafne.
@Meph1k jak wygląda sprawa połączeń z Katowicami? Ogólnie jestem mobilny, ale fajne jakby była opcja powrotu tamwajem/autobusem/pociągiem np. w sobotę po północy z Mariackiej ( ͡° ͜ʖ ͡
Pytanie zadaję głównie pod kątem późniejszej sprzedaży mieszkania, bo prawdopodobnie gdzieś za 10 lat będzie zmiana na coś większego l


@rabaRRbar: Z tych miast się wyprowadza, nie wprowadza. Bierz Gliwice lub Kato. Wiem, łatwo się mówi, bo różnica w cenie ogromna, ale w nieruchomosciach najważniejsze są trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Jeśli na dodatek będziesz chciał odsprzedać to się nie zastanawiaj.
@Meph1k: Ogólnie jest jeszcze 15stka która długo jedzie ale dojedzie (tramwaj) z uberami nie ma problemu bo to szybka trasa no i pociąg generalnie z kato całkiem czesto smiga na sosnowiec -> dg wiec od biedy jest to git połączenie. Ale z komunikajcą to nie wiem jak w nocy dokładnie bo jednak korzystam wtedy od biedy z ubera/bolta. @rabaRRbar zablokowało mi pw przez spam...
@broszatan: Ale to jest bzdura. Zagórze jest dosłownie 10 minut autem od Katowic. Masz tutaj wszystko pod ręką do tego ościenne miasta są jeszcze bliżej, zagórze leży między dk94 a s1. Dużo moich znajomych wybiera to miejsce zamiast Katowic gdzie i tak gdzie nie wezmiesz to masz 10 minut do Centrum.
@rabaRRbar: mieszkam na tym nowym osiedlu w Zabrzu, ogólnie tu jest bezpiecznie, ludzie rowery luzem pod klatką trzymają, ale mikule to rzeczywiście trochę patologiczne są, liczę że w przyszłości trochę to się zmieni se względu na strefę i nowe drogi