Wpis z mikrobloga

A termomodernizacja wszystkich budynków w kraju ma #!$%@?, centralizacyjny charakter?

Ziomek, napisałem że, CPK tak i jestem za budową. Z tego co wiem to rząd nie odrzuca budowania CPK tylko tego jak w obecnej formie wygląda ten projekt. Przypomnij sobie analogiczną sytuację z przekopem Mierzei i co z tego wyszło XD


@Devasto27 @niecodziennyszczon:
z tego co wiem to rzad odrzuca bo sa takie huby w Niemczech xD
Porownywanie przekopu mierzei do
zastanawia mnie jaki proces myslowy zaszedl ze wyszlo ci ze termomodernizacja budynkow jest lewacka xDD

@harrame: Zastanawia mnie, jaki proces myślowy zaszedł, że wyszło tobie, że państwo zmuszające wszystkich do gruntownych remontów swoich domów, na które większość ludzi nie stać i doprowadzi do masowego ubóstwa i bezdomności, w imię urojonej przez komunistycznych komisarzy "walki z klimatem", nie jest lewackie. Domyślam się, że żaden.
Czyli jak chce ocieplić swój dom to jestem lewakiem ? A ciepłe kurtki zimą też noszą tylko lewacy ? xD

@WiesniakzPowolania: Nie, jesteś lewakiem, bo nie potrafisz odróżnić państwa zmuszającego wszystkich do ocieplania swoich domów od kogoś chcącego ocieplić swój dom albo nosić kurtkę zimą.
Chłopie, ale żadne Wiliki i inni nie poruszają tu tego aspektu jak centralziacja tego kraju na dłuższą metę, a ja w kraju scentralizowanym i unitarystycznym żyć nie chcę chcieć nie będę. Policentryczność to nasz największy kapitał i potencjał.


@niecodziennyszczon: Mirek, ty myslisz, ze wymysliles teraz argument policentrycznosci? Ze profesorowie w Kanale Zero tego nie poruszyli?
Mozemy dyskutowac bez danych od poczatku albo mozemy troche sie douczyc, posluchac i wystartowac z wyzszego
@93michu93:
1. przykre ze ani Twoi rodzice ani Ty nie chcieliscie poprawic bytu babci i pomoc jej. Przeciez termomodernizacje w Polsce dzieja sie juz ze 20 lat. Gdyby Twoi rodzice, a jej dzieci pomogly to babci byloby i cieplej i wygodniej i rachunki by placila mniejsze. W wielu rodzinach dzieci pomagaja i podpowiadaja i rodzice na starosc nie muszą biegac z drewnem czy weglem, jak kopciuchy, tylko temperatura jest ustawiona na
mitsue - @93michu93: 
1. przykre ze ani Twoi rodzice ani Ty nie chcieliscie poprawic ...

źródło: kan.png

Pobierz
@mitsue: Ad 1, u mnie tez pomagaja.

2. jesli chodzi o osoby samotne, porzucone czy takie ktorym dzieci nie pomagaja - to nikt nie bedzie takich babc z domu wyrzucal, jest w tak zaawansowanym wieku ze spokojnie sobie dokonczy lata zywota w tych niestety slabych warunkach


@mitsue: ale ty naprawde nie rozumiesz, ze spora czesc tych starszych ludzi chce po prostu spokoju i zycia w takich warunkach. Nie potrzebuja OLEDa
termodernizacja jest stosunkowo bardzo tania, biorac pod uwage jak wiele korzysci przynosi. nawet ludzie ktorzy pala weglem ja zrobili - bo dzieki temu spalaja tego wegla mniej, i rzadziej trzeba palic.


@mitsue: zrobmy dla chetnych. Tak jak np. fotowoltaike. U mnie ojciec sobie przeliczyl, ze mu sie oplaci (stopa zwrotu niecale 10lat) i wstawil sobie na dach, a znajomy mowi, ze to syf, ze nic nie produkuje, ze jak sie jeden
@93michu93: Ale to nie jest żadna regionalność. To jest tak jakby o wspieraniu większej autonomii regionów mówił Gierek przed podziałem na 49 województw, gdzie de facto była to kryptocentrlizcja, bo duże regiony zostały rozpiżdżone na drobne. Dyskusja o wizji kraju, to nie jest żaden kurła śmieszny Kanał Zero i nie żadne Wilki, tylko dyskurs wielodyscyplinarny, który prowadzi się na dużo wyższym poziomie, towarzyszą mu grubae badania, opracowania, wnioski debaty, tu chodzi
dobrze, że tylko lewica wprowadza same ZAKAZY. Głosujmy tylko na prawicę, ona na pewno nie zakaże chociażby aborcji :)


@grn1993: w sensie zabijania tych najslabszych nienarodzonych?
Aborcja na zyczenie to rak i mozemy dyskutowac ale no tak jest. Trzymajac sie tylko i wylacznie nauki.
to nie jest żaden kurła śmieszny Kanał Zero i nie żadne Wilki, tylko dyskurs wielodyscyplinarny, który prowadzi się na dużo wyższym poziomie, towarzyszą mu grubae badania, opracowania, wnioski debaty, tu chodzi wręcz o zmianę mentalności społeczeństwa i krokiem w taką stronę jest np. poważna reforma administracyjna, a to jest coś dużo większego i z innego poziomu niż budowa centralizacyjnego hubu ze szprychami


@niecodziennyszczon: no i naprawde wez sobie zobacz bo nie
@93michu93: to wygodne stwierdzic, ze starsi ludzie nie potrzebuja opieki, pomocy czy zainteresowania. ze wola i chca biegac z weglem i palic w kopciuchu, albo ze wola zyc w starych zapuszczonych domach. skoro dom jest w tak kiepskim stanie, to dlaczego nie wybudowac babci malego nowego, nawet kontenerowego? bedzie miala cieplo i wygodnie, ale oczywiscie, ze powie ze nie chce, bo starsi ludzie nie chca byc brzemieniem, ciezarem dla mlodych. tam
@mitsue: babcia nie gorsza ale ma 92lvl, jezeli dozyjemy takiego wieku to bedzie wielki sukces i naprawde jako dwoch mlodych ludzi mozemy dyskutowac czy uczyc babci komputera czy nie, a prawda jest taka, ze jak ma radio to tylko wklada wtyczke do gniazdka i wyciaga zeby tam niczego nie klikac. No to jest inny swiat i tak, zgadzam sie, mozna babcie nauczyc komputera. To moge cie zaprosic i nauczysz :P
Musze
Dosłownie lewica broni realizacji CPK xD

Nawet są w zespole parlamentarnym w tym temacie razem z PiS xD


@Dpdp: no lewica mi bardziej chodzilo o KO, Laska i innych zaangazowanych w (nie)budowe CPK