Wpis z mikrobloga

mirki orientuje się ktoś kiedy ostatnio był dostępny Bambu Lab A1? postanowiłem zmienić drukarkę ale nie jest dostępna. i też, czy AMS to jest mocny game changer w druku? bo w zestawie kosztuje 100EUR mniej niż gdyby kupić potem samo AMS. i jak sobie radzi ta drukarka z ABS, ASA? z tego co widziałem to chyba stół tak samo mocno grzeje jak P1S, więc jak dam komorę to chyba powinno być ok

#druk3d
mapache - mirki orientuje się ktoś kiedy ostatnio był dostępny Bambu Lab A1? postanow...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-11 183342

Pobierz
  • 12
postanowiłem zmienić drukarkę ale nie jest dostępna


@mapache: zrobili recall z powodu jakiejś części, pewno niedługo będzie dostępna

AMS jest genialny, aczkolwiek sam mam ten duży o tyle zasada działania jest podobna i zdecydowanie - multi kolory mocno wspomagają a jak masz do druku np. kilka części w różnych to możesz je drukować sekwencyjnie i wtedy nie tracisz czasu.

Genialne rozwiązanie.
@mapache: A1 została (tymczasowo) wycofana z powodu problemów (w bardzo małym % przypadków) z kablem do stołu grzanego. Drukarki już sprzedane można było odesłać, lub czekać jak będzie dostępny darmowy upgrade stołu. I dlatego tez nie da się kupić obecnie, bo czekają na produkcję nowych kabli do stołu (lub zestawu kabla w prowadnicy?).
a jak sobie radzi z TPU? szczególnie miękkimi pokroju 30D


@mapache: AMS - wcale - ale tutaj nie wiele może pomóc, ja używam go normalnie przez zwykły feed jak potrzebuje, aczkolwiek ten AMS mini prawdopodobnie radzi sobie lepiej bo nie ma całego wewnętrznego sterowania
@mapache pisali w komunikacie, że nowe będą w Maju. Ludzie wspominali, że niby luty/marzec powinny być do kupienia. Obserwuję temat więc będę wołał jak coś się rozjaśni.
@mapache moim zdaniem producent odradza żeby ludzie nie wybierali A1 zamiast P1S. Na reddicie ludzie mają komory i daje radę. Ja też planuje zrobić komorę, ale chciałbym zrobić jakieś dodatkowe chłodzenie elektroniki na wszelki wypadek.