Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon: Biorąc pod uwagę że takie usterki się zdarzają w kilkuletnich laptopach których cena już i tak znacząco spadła nieraz bywa tak że te kawałki plastiku to 1/4 wartości całego laptopa.
  • Odpowiedz
wystarczyło posłuchać wujka dobrej rady który mówił żeby kupić używanego thinkpada zamiast gówna z marketu z plastikowymi zawiasami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Kto doświadczył wyrwanych zawiasów


@Pan_Slon: w moim już 4 razy wymieniałem a za kawałek plastiku wołają 350. Teraz poluzowałem zawiay że klapa ledwo stoi ale może pożyje dłużej
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: korzystał ktoś z tego wynalazku? mam 3,5 letniego ideapad z dotykową matrycą i oczywiście wyłamanym zawiasem. Naprawa 1200zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) a laptop jeszcze daje rade. Oni to chyba specjalnie tak projektują (°°
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz: Najlepiej jest ścisnąć zwieracze, wydać parę tysięcy na nowy sprzęt na mało prądożernych podzespołach z tej dekady. Dłubanie w starych laptopach które nie dość że się sypią od starości to jeszcze mają mało wydajne i powolne jak na dzisiejsze standardy procki to może dobra opcja dla masochistów (jednego takiego tutaj mamy), ale tak to jak mam takiego ThinkPada T420 to obecnie już wolałbym wybulić parę tysięcy na takiego ThinkPada
  • Odpowiedz
@supra107:
Na co dzień użytkuję W541 i7-4710MQ 32 GB DDR3 i tylko w benchmarkach udało mi się osiągnąć jego limit. W teren zabieram T440p lub T460s i daleko mi żeby wykorzystać ich potencjał. Ale też nie montuję na nich wideo czy innych ciężkich tematów.

dobra opcja dla masochistów (jednego takiego tutaj mamy)

Jednym z nich jestem ja.
Dziś wystawiłem dwa Dell XPS 9380 13 i7 & i5 8 generacji. I
  • Odpowiedz
@szczekacz666: W garażu mam starego HP NC8430 bo żal było wyrzucić a do diagnostyki świetnie się nadaje. Wsadzony Core2Duo T7600, 4GB ramu bo więcej się nie da i dysk SSD. Na odchudzonym windowsie śmiga aż miło a YT w 720p nie gubi nawet jednej klatki :)
  • Odpowiedz
@foneswein: @Richtig_Piwosz: Mi się rozchodzi przede wszystkim o czas pracy na baterii i wadze. Stare procki Intela były mało wydajne, a te lapki nie dość że są ciężkie i grube to do tego żeby mieć sensowny czas pracy na baterii trzeba dokładać cięższe baterie.

A takie Ryzeny 7000 są zajebiście wydajne, przez co można stworzyć laptopa który jest cienki, lekki, i pracuje na baterii dłużej niż te stare
  • Odpowiedz