Wpis z mikrobloga

Polecacie jakiś podręcznik do #francuski ?Używam #duolingo ale chciałbym bardziej ustrukturyzowac wiedzę, a nie mogę się zdecydować jaki podrecznik kupić :/.
Kursy internetowe też wchodzą w grę, ale nie kolejne duolingo, tylko coś, gdzie jest dobrze rozpisana gramatyka, podstawowe słownictwa, fleksja.
Zakres podstawowy (A1-A2), może być po angielsku.
#naukafrancuskiego #jezykfrancuski #francja #jezykiobce #naukajezykow
  • 5
Francuski w tłumaczeniach od gramatyki po słownictwo/Sytuacje. Ale ogólnie same dłubanie zdań jest nudne po jakimś czasie, więc polecam również wydawnictwo CLE International, można znaleźć na chomikuj. Dodatkowo francuski notesik ma sporo ciekawych rzeczy ale ja z tego nie korzystałam, bo już byłam na wyższym poziomie. Ogólnie mam sporą talię w Anki, jakbyś potrzebował, bo sama robiłam.
Plus lektor jakiś porządny ale z francuskiego znaleźć kogoś normalnego to jedno wielkie XD Ale
@NoNameNoIdeaNoLife: francuski to nie niemiecki i jeśli nie położysz dużego ciężaru na słuchanie, to będzie szło ciężko. W pierwszym linku masz dialogi z podręcznika pocięte na krótkie fragmenty uzupełnione o niezbędną gramatykę. W drugim zestaw do ćwiczenia koniugacji. Oczywiście potrzeba chwili, aby się przyzwyczaić do tych formatów i samej apki, ale surowość jest plusem, bo z czasem przestaniesz ją zauważać i będziesz mógł w 100% skupić się na aktywności. Do tego
@NoNameNoIdeaNoLife: możesz jeszcze spróbować tej playlisty, jeśli masz jakąś tolerancję dla oldschoolowych rzeczy. Pierwszy to tylko wprowadzenie z rozjechanym audio, a potem z dziesięć może ma mało dialogów, ale jestem przed 20 i jest już spoko. W nieskończoność powstawać będą kolejne gównoapki, a żeby zrobić kurs w takim stylu, to nie ma komu, bo skąd na to pieniążki... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=VXaZwW1pVuw&list=PLmYlTEZE4og4ZldtgDCzUSf8cBoPi7459&index=1
Francuski w tłumaczeniach od gramatyki po słownictwo/Sytuacje


@phoropter: troche mi to zajęło, ale w końcu ogarnąłem książkę, okazało się, że moja biblioteka uczelniana ją ma, ale niestety bez płyty, pamiętasz może, czy dało radę znaleźć pliki dźwiękowe w internecie bez kupowania całej książki/ebooka?