Wpis z mikrobloga

Mireczki, przymierzam się do kupna busa. Budżet niewielki - 25k max bo oprócz kolejnego auta mam inne inwestycje.
Czego szukać?
Transit, ducato, a może coś z masterów? Czego unikać? Jakie silniki? Co z przebiegiem, bać się tych co mają już pół miliona?
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

P. S nie dołożę 100k, żeby kupić coś lepszego. Budżet napięty niestety. #motoryzacja #samochody
  • 12
@patryk747 Będzie ciężko. Kumpel w kurierce sprinterami latał, z 5 sztuk miał. Jak mu kazali nowe brać bo prestiż słaby to kupił transita i mastera. Sprintery latały a te dwa od warsztatu do warsztatu. Ale jak trafisz takiego nie po budowlance czy kurierce to to może toto polata. Jak coś mniejszego to może vito 639 się trafi w budżecie
@FilipWWL vito odpada jest za mały. U mnie priorytetem nie jest ani prestiż ani rocznik. Byle był zdrowy w miarę. Gdyby się jeszcze klima trafiła to byłoby naprawdę super. Myślałem nad transitem, chyba najbardziej budżetowy, no ale fordy z lat na który mam budżet mają złą blachę. Miałem Mondeo swojego czasu to był dramat. Mk4 już lepiej, ale trójki na oczy nie chce widzieć.
@PiotrFr cześć. Sorki ze zawracam Ci głowę, wracam jeszcze z pytaniem o busy. Tak jak odpowiadałeś, omijam fordowskie 2.2, mógłbyś powiedzieć, jakie masz zdanie na temat silnika 2.4 115km? Mało jest opinii o tym silniku w internecie, i szukam jakichkolwiek informacji, więc jeżeli coś możesz pomóc to będę wdzięczny.
@patryk747: 2.4 to dobry silnik. Kumpel miał (akurat mi nawalił xD). Ja akurat za Fordami nie przepadam i nie wiem za dużo o samym aucie. Za to zawsze z Francuzami mam do czynienia.
Ogólnie trochę niewdzięczny budżet, bo na coś nowszego za mało, a starsze jednak odstają komfortem. Kwestia ile kilometrów chcesz tym robić. Prywatnie mam Daily 2.3 i to się nie chce psuć, ten sam silnik masz w np w
@PiotrFr dużych tras nie będę robił. Potrzebny mi jest bus do wożenia gratów na stoiska gastro w sezonie wiosna lato, najczęściej robię imprezy weekendowe wokół komina. Do tej pory jeździłem Grand voyagerem plus przyczepka. Ale mam powoli dość, dodatkowo rdza chryslera zbiera, i to dość poważnie więc będę się z nim rozstawał, puki jeszcze cień daje. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ukrywam że kompletnie nie znam się na