Wpis z mikrobloga

będę miał kabinę 160x80 (160x83 mógłbym max zrobić)

spadek na dłuższy bok kabiny

robić kopertę (podobnie już się od tego odchodzi) czy brodzik z konglomeratu wpuszczony w podłogę?

https://www.fajnalazienka.com/product-pol-9572-Brodzik-z-konglomeratu-Radaway-Kyntos-F-160x80-HKF16080-64-antracytowy.html

gadałem z 2 fachowcami i projektantem i każdy mówi co innego XD

https://www.fajnalazienka.com/product-pol-9572-Brodzik-z-konglomeratu-Radaway-Kyntos-F-160x80-HKF16080-64-antracytowy.html

#lazienka #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
PanLodowegoOgrodu - będę miał kabinę 160x80 (160x83 mógłbym max zrobić) 

spadek na d...

źródło: pol_pm_Brodzik-z-konglomeratu-Radaway-Kyntos-F-160x80-HKF16080-64-antracytowy-9572_2

Pobierz

Jaaaaak

  • Spadek w kopertę 45.2% (14)
  • brodzik z konglomeratu 54.8% (17)

Oddanych głosów: 31

  • 20
  • Odpowiedz
@mariusz5891: ale widzisz, wtedy jak zrobię spadek po całej długości, to na wejściu będzie klin tzn powierzchnia przed kabiną będzie płaska, a po wejsciu zaczyna opadac w przeciwnym kierunku, więc wychodząc z kabiny będzie mozna jebnąć paluchem w próg
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu i tak i nie, każdy ma swoje zdanie na ten temat ale ja np coraz więcej robię odpływów liniowych i bardziej się do nich przekonuje niż do brodzików nawet takich jak na zdjęciach. Montowałem ich mnóstwo i ostanio miałem przypadek że nie wiadomo jak po pół roku użytkowania rura która wchodzi do syfonu do brodzika się rozszczelniła ( jak? Nie wiadomo)
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: mam płytki bez koperty odpływ liniowy i wygląda to git, płytki są zgrane z resztą płytek w łazience. Na to że jest ten spadek nie zwracam uwagi, wychodzę z prysznica i unosze nogę :d to 1cm a nie 30cm, dwa razy tak wyjdziesz i się przyzwyczaisz. Listwę spadkowa tam zamontuj. BTW z moim fachowcem miałem spine bo gość specjalnie kupiona listwę spadkowa ściął :D i zrobił mi spadek 1%, gwarantowal
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: prawie każdy wpuścisz w podłogę ale im grubszy tym będzie to cięższe zadanie.

Co do spadu - często sam mały spad to nie problem. Ważne też jest żeby odpływ odbierał odpowiednią ilość wody do zastosowanej deszczownicy. Norma do testowania odpływów przewiduje ich zalanie z kilku centymetrowym słupem wody i dopiero wtedy mierzą przepływ. Jak miałem problem z reklamacjami bardzo płaskich brodzików to zacząłem to badać i okazało się że syfony
  • Odpowiedz