Wpis z mikrobloga

Lada dzień startuje ze sklepem Internetowym, planuje do asortymentu dorzucic mystery boxy o różnych wartościach i różnej kategorii.
Doskonale wiemy że jest takie coś jak 14 dni na zwrot przy zakupach Internetowych ale czy dotyczy ono również takich rzeczy jak Mystery Box ?
Jak prawo ma się do takich produktów ?
Jak uchronić się przed zwrotami takich rzeczy ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

#prawo #handel #sklepyinternetowe #biznes #przepisy
  • 72
  • Odpowiedz
@Sylvio19: beda się bawić, wystarczy zgłoszenie do uokik/inspekcji handlowej i kara a jeśli ma wpisane w regulaminie, że nie przyjmuje zwrotów to kolejna kara za klauzule abuzywne
  • Odpowiedz
@Kapral69 tak? To ciekawe bardzo na jakiej zasadzie elektromarkety np. X-kom są w stanie wpisać w swoj wewnetrzny regulamin, że nie przyjmują zwrotów np. Słuchawek dousznych i taki uokik czy inspekcja handlowa nic nie może im zrobić pomimo wielu zgłoszeń. Wam sie wydaje, że klient może wszystko, a jak nie to uokik i cyk. Sprzedawca zaorany. Tak to nie działa
  • Odpowiedz
@Pietrek96 ludzie nie ogarniają, że mystery box jest czymś na zasadzie loterii i tutaj nie ma mowy o czymś takim jak zwroty. To tak jakby kupić los w lotka i domagać sie zwrotu hajsu bo kupon nie siadł. Bądzmy powazni. Nie widze tutaj żadnej januszerki o którą wykopki sie mocno zesra*y
  • Odpowiedz
@Sylvio19 na takiej zasadzie że jest to produkt którego po rozpakowaniu nie można zwrócić ze względów higienicznych, jak sama nazwa skazuje "douszne". I jest to zgodne z prawem, zawarte w ustawie.

I wykopki się nie zesrały, tylko znają przepisy a nie stosują jakieś teorie z akademii chłopskiego rozumu. Jeśli jest inaczej to podaj podstawę prawną, chyba że weźmiesz na klatę karę która uokik #!$%@? OPowi, to możesz dalej śmiało udzielać takich porad
  • Odpowiedz
@hahaha322: Losu w grach losowych po rozstrzygnięciu też nie można zwrócić. Jest to ciekawy przypadek i rozstrzygnięciem tego sporu nie powinien zajmować się wykopek czy uokik ponieważ w prawie nie ma słowa o mystery boxach. Na podstawie więc czego uokik ma ukarać handlarza? Jeśli klient uważa, że zwrot mu się należy powinien podać sklep do sądu. Normalna sprawa cywilna jakich pełno pomiędzy sprzedającym, a kupującym
  • Odpowiedz
@Sylvio19 @Sylvio19 ale tu dochodzi do przepływu towaru (rzecz ruchoma), a nie losu. Towarem tym jest mystery box, który zawiera produkty materialne podlegające odstąpieniu od umowy lub też nie, jeśli są wyłączone z tego prawa.

W prawie nie na też słowa to tym, że nie można srać do paczkomatu ( ͡º ͜ʖ͡º) a jednak podlega to pod inne przepisy, tak samo jak w tym przypadku odstąpienie od
  • Odpowiedz
@hahaha322 nie szkodzi, ale nie jest to standardowa sprzedaż towaru gdzie kupujacy wie co kupuje więc moim zdaniem to prawo nie ma tutaj zastosowania. To że te rzeczy podlegają zwrotowi jest tylko Twoją opinią. Nawet jeżeli uokik nałozyłby kare to bedzie tylko interpretacja urzednika i moim zdaniem jest duża szansa, że sąd ją podważy.
  • Odpowiedz
@Sylvio19 moja "tylko" opinia jest poparta konkretnym przepisem, a Twoja czym?

Podrzuć jakąś podstawę prawną, bo nie rozumiem dlaczego moja teza mająca odzwierciedlenie w prawie jest nieprawdziwa, a Twoja na zasadzie "moim zdaniem" jest prawdziwa i sąd miałby ją poprzeć?

Przejrzałem kilka stron oferujących mystery boxy i każda dopuszcza możliwość odstąpienia od umowy. Jak myślisz, dlaczego? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@hahaha322 ale nie rozumiesz, ze nie jest sprawą jasną czy ten przepis odnosi sie do tego przypadku czy nie. To jest kwestia interpretacji przepisów. Ani ja ani Ty nie mamy do tego kompetencji. Problem w tym, że Ty nie przedstawiasz swojego zdania jako opinie tylko tak jakby to była prawda objawiona. Ja daje jasno do zrozumienia ze to tylko moja opinia. To że inne sklepy na to zezwalają nie na nic do
  • Odpowiedz
@Sylvio19 ale jakiego przypadku? co tu jest wyjątkowego? Zakup na odległość? tak. Otrzymujesz towar (rzecz ruchomą)? tak. Przepisy określają kiedy możesz go zwrócić? tak. Kiedy nie mozesz? no też.

To Ty dopisujesz tu jakaś aurę wyjątkowości, pewnie z tego powodu że produkt ma charakter losowy - ale nigdzie nie jest napisane że losowość powoduje brak możliwości odstąpienia od umowy. Zresztą ta losowość też nie jest dosłowna, bo zazwyczaj mamy do czynienia z
  • Odpowiedz