Wpis z mikrobloga

@Ziemomysl: Niedostatki w wyglądzie można nadrobić profesjonalizmem i usposobieniem. Naprawdę, jeśli nie jest tu mowa o hotelu sześciogwiazdkowym w Dubaju, a kandydat nie wygląda jak Frankenstein, nie widzę żadnego problemu, żeby pracował tam ktoś z nadwagą czy niezbyt piękną twarzą.
w cywilizoeanych krajach nie daje sie zdjecia do cv


@Frygus96: Z tego co wiem to w bardzo niewielu krajach dodawania zdjęcia się nie praktykuje, więc komentarz jest grubo na wyrost (no chyba że praktycznie cała kontynentalna zachodnia Europa nie składa się z krajów cywilizowanych. W Europie chyba tylko w UK i którymś skandynawskim się nie dodaje Zdjęcia do CV

chodzi o to ze nawet nie wezmie cie nikt na rozmowe bo
W innym wypadku, po #!$%@? ktoś ma wiedzieć jak wyglądam? Na ewentualnej rozmowie rekrutacyjnej mogą sobie mnie dokładnie obejrzeć, jeśli kogoś to w ogóle obchodzi


@DROP_TABLE_Usernames: bo julka z Hru chce potencjalnie Cie odrzucic z mordy juz na etapie screeningu i spotykac sie tylko z tymi co jej sie wydają sympatyczni xd
via Android
  • 1
@DROP_TABLE_Usernames hrowy lubią zdjęcia, bo od razu mogą wywalić brzydali i zaprosić chadow xD, wiem że to durnie brzmi, ale sam się spotkałem z takim zachowaniem raz, jak sprawdziliśmy historię aplikantów to się okazało że w sumie nie ważne były umiejętności i doświadczenie, tylko wygląd i minimum wymaganych kryteriów
@DROP_TABLE_Usernames Najtrudniejsze w życiu jest zaakceptować, ze mimo, że wiele rzeczy „powinno”, to tak nie jest i nie będzie. Tak działa świat i natura ludzka, że podświadomie zwracamy uwagę na rzeczy ładne. Tak też jest ze zdjęciem i CV.
Podam na realnym przykładzie, bo teraz jest płacz, że juniorzy w IT mają ciężko i nawet nie dostają odp na cv (i tak jest). Wiedziałem o tym, a do tego się przebranżawialem i