Wpis z mikrobloga

@bazingaxl już pisałem: Pracuje z Hubud'a (hubud.org) przez internet dla amerykańskiej firmy jako scrum master dla jednego projektu i product owner dla 3 innych. :)

Problem z AMA jest taki, że różnica w czasie to 7h i będzie kiepsko jak większość będzie oczekiwała rychłej odpowiedzi a tu nic.
  • Odpowiedz
@FriQ: tylko nie pisz chłopakom, że litr benzyny kosztuje jakieś 1,5 zł. Szkoda, że alkohol jest drogi. Jest już u Ciebie 17:20, więc jesteś po pracy. Wynajmujesz coś czy stać Cię by kupić sobie niewielkie 4 kąty?
  • Odpowiedz
@nicramnet: Kupować nie ma co, bo wedle prawa indonezji 'obcokrajowiec nie może mieć kontroli nad nieruchomościami (ziemią)'. Max to jest na 70lat a i tak nie jesteś właścicielem tylko muszą być 'chachmęty' przez tubylca. W skrócie to on jest właścicielem, a ty podnajmujesz od niego.

W sumie to firma wynajmuje mi dom, koszt za dom/wille 2 sypialnie, salon, taras 2 lazienki, 2 toalety, kuchnie. Z ogrodem, sprzątaniem 2x w tygodniu
  • Odpowiedz
@FriQ: Rok temu, w kwietniu, byłem tydzień czasu na Bali, w miejscowości Seminyak, koszt za chatę to trochę ponad 6.000.000 IDR. Więc Twoje 7 baniek za taką miejscówkę, którą i tak opłaca firma to raj na ziemi :) W każdym razie benzyna kosztowała 4500 IDR (co dawało 1,5 zł :) ) i tak skoczyła, do 6500 IDR? Żeby drugiego ataku tam nie było hehe.

Ogólnie Bali to miejscówka kapitalna na
  • Odpowiedz
@nicramnet: Jak gadałem z driverem Adim i pytałem o cene benzyny to właśnie w zeszłym roku podnieśli cene. Mało tego, wywołało to fale protestów i ludzie normalnie pikietowali na ulicach. Ale biorąc pod uwagę ich zarobki to też nie ma sie co dziwić, choć i tak taniej niż w polsce, patrząc z perspektywy proporcji.
  • Odpowiedz