Wpis z mikrobloga

Tłusty Czwartek to ostatni czwartek, podczas którego Polacy objadają się do syta pączkami i faworkami, aby później pościć aż do świąt Wielkiej Nocy. Zwyczaj ten sięga XVIII wieku.

Mój zeszłoroczny wynik to 13 pączków.
Robione ręcznie, domowe, więc nie pisze o pączku za 29gr z dyskontu / kajzerce z nadzieniem :P

A jak tam wasze zeszłoroczne rekordy PĄCZKOWE?
Jakie są wasze ulubione PĄCZKI?
Ja preferuję te tradycyjne w środku z marmoladą, oblane lukrem.

Ile zamierzacie dzisiaj zjeść?

#tlustyczwartek #heheszki #kiciochpyta #pytanie
ravau - Tłusty Czwartek to ostatni czwartek, podczas którego Polacy objadają się do s...

źródło: wypelniony_mermolada

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@DupaBeliara666: pierwotnie glowne zdjęcie do wpisu, ale mamy '24 i pomyślałem że go mod usunie :)

@Przemek-195cm 10 to też dobry wynik, takich sklepowych/marketowych to pod 20szt potrafiłem zjeść :D
Dziękuję!
O, budyniowe, pycha!

@WenerowaAngela jesteś na diecie, fit, ćwiczysz, liczysz kalorie?
W święta też sobie odmawiasz np krokietów, uszek, czy innych potraw?
To nie bicie rekordów, to tradycja.
Jak byłem młodszy to ponad 20zjadlem, więc rekord już nie do pobicia.
  • Odpowiedz
@ravau xD nie liczę, na święta jem tak żeby się nie przejeść, po prostu jak się napycham pod korek (czymkolwiek) albo jem cały dzień praktycznie to samo to nie sprawia mi to takiej przyjemności ¯_(ツ)_/¯ ale winszuję, wynik w istocie imponujący ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W święta też sobie odmawiasz np krokietów, uszek, czy innych potraw? To nie bicie rekordów, to tradycja.


@ravau: Nie ma co porównywać, to nasza #!$%@? tradycja
  • Odpowiedz
  • 0
@WenerowaAngela: ja próbuję do tego dorosnąć, by też tak postępować ;-) bo metabolizm już nie ten :D

@radziuxd u, 5zl u nas, miasteczko 40k to było z dwa lata temu, teraz 7zl trzeba dać, więc za 5 to i tak nadal dobry deal!

@lycaon_pictus ostrożnie!

@maad a co za różnica, czy w dzień pizzy objadasz się pizza, czy w tłusty czwartek paczkami? ;)

@jednorazowka jak u Magdy Gessler - 22zl za
  • Odpowiedz
  • 2
@jednorazowka: to znośnie jeszcze, u nas tyle w Paczkarni, ale jakość dobra, więc te 7-8zl można dać, wiecej niż 10 to szaleństwo za trochę ciasta

@kinlej friends. Nie znałem tej wersji :)

@choochoomotherfucker oczywiście że można, oni tego nie sprawdzajo co tłustego jest jedzone :p

@szynszyla2018 freethinker. Pewnie w wigilię uwab z Tobą po pachy, jak zamiast rybki to robisz sobie gulasz, czy tam kebaba xD

@Returned oni przez swoje owieczki
  • Odpowiedz