Wpis z mikrobloga

czy ktoś zna #banki które oferują konta oszczednosciowe z większym procentem dla eur?
obecnie widziałem tylko:
- #pekao - 3% lokata roczna
- #aion - 1.5%
- #bunq - 1.56%
- #revolut - 1.1% - 2.7% (2.7 dla ultra, w połączeniu z aion bankiem)

czy jest moze jakis inny zagraniczny bank mający większy % dla eur niż te banki i pozwalają rezydentom polski założyć konto?
  • 24
  • Odpowiedz
@Bankobranie: mam głupie pytanie. Pierwszy raz widzę tą lokatę w InBanku w EUR, a z miesiąc temu szukałem opcji na ulokowanie właśnie EUR - więc albo słabo szukałem, albo to jakaś nowość. Mam profil klienta w InBanku po starych lokatach w PLN, które miałem tam kilka lat temu. Faktycznie, w obecnej tabeli oprocentowania jest taka lokata w EUR - która jak na polskie realia w EUR ma rewelacyjne warunki, bo porównywalne
  • Odpowiedz
czy jest moze jakis inny zagraniczny bank mający większy % dla eur niż te banki i pozwalają rezydentom polski założyć konto?


@rtg_: generalnie nie ma na to szans. Przerobiłem kilka-kilkanaście zagranicznych banków, które oficjalnie nie są obecne w Polsce (głównie z Estonii i Włoch) i nikt nie chciał mi otworzyć ani lokaty, ani rachunku. Najbardziej liberalne warunki jakie znalazłem to była w jednym z banków konieczność wykazania "znaczącego powiązania" z Estonią
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@minor983: pewnie część dam do trading, ale tam jest tylko 20k zabezpieczenia w przeciwienstwie do normalnego banku gdzie jest 100k eur, wiec bede chcial w obu
  • Odpowiedz
@rtg_: jak Cię w BluOr zaakceptują to daj znać jak poszło i czy były jakieś opłaty. Zarejestrowałem się u nich z pół roku temu, ale jak zobaczyłem różne cuda w TOiP to dałem sobie spokój i nawet nie przechodziłem weryfikacji. Jeżeli będzie git to faktycznie jest dobra oferta.

I pamiętaj że trzeba samemu podatek Belki odprowadzić, bo oni tego nie ogarną, a dla sporych kwot to może być mocny przypał w
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
ale jak zobaczyłem różne cuda w TOiP to dałem sobie spokój i nawet nie przechodziłem weryfikacji. Jeżeli będzie git to faktycznie jest dobra oferta.


@tomek123456789: nie trzeba zakladac konta zeby zalozyc lokate
  • Odpowiedz
w InBanku te lokaty EUR mają może od +/- miesiąca. Wolę założenia lokaty należy zgłosić mailowo - przygotują wniosek/umowę i udostępnią w bankowości.

Odpowiedz


@Bankobranie: na ich stronie w FAQ jest napisane, że rezydent Polski może założyć lokatę wyłącznie w PLN
  • Odpowiedz
@Bankobranie: @KAPITAN_P0LSKA miałem u nich wcześniej lokaty w PLN i mam adres z Wa-wy, więc ewidentnie jestem rezydentem PL w ich systemie (i żadnego innego kraju). Po kontakcie mailowym normalnie założyli mi wnioski o lokaty w EUR. W umowie o lokatę mam wpisane normalnie że jestem obywatelem PL, nie ma żadnego słowa o rezydencji podatkowej. Wysłałem "testowo" przelew na opłacenie pierwszej lokaty i czekam na odhaczenie jej w systemie jako opłacona.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
InBank: 2,7-3,5% (najwięcej na lokacie rocznej)


@Bankobranie: dobra., inbank mi przesłął informacje że mogę założyć. jednak największa (na rok) to tylko 3.2%. to już chyba wybiore bluor bank z przesłaniem dokumentu o rezydencji podatkowej, przez co po zapłaceniu dodatkowego podatku 10% na litwie będzie oprocentowanie 3.6%
  • Odpowiedz