Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja
Tak smiechem, zartem, to mamy troche szczescia, ze historia zwiazku radzieckiego potoczyla sie tak a nie inaczej a pozniej spoleczenstwo oglupialo i zatracilo sie w alkoholu i korupcji. Rosja miala kiedys swietnych, pomyslowych projektantow. Nie mogac zasnac, trafilem jakis czas temu na program o rosyjskim pogromcy lotniskowcow, potworze kaspijskim.. a w zasadzie jego nastepcy, Projekt 903 “Łuń” nie wiem na ile informacje zawarte w filmie sa prawdziwe, ale z wypowiedzi zachodnich ekspertow (w tym rowniez z USA) twor ten mocno postraszyl NATO, na tamten moment radary statkow nie byly w stanie wylapac czegos takiego i gdyby doszlo do konfliktu, ruscy mogli miec przewage na wodach. Ciekawy pomysl.
depresyjnydziad - #ukraina #rosja
Tak smiechem, zartem, to mamy troche szczescia, ze ...

źródło: ekranoplan_lun_ostatnia_pozdroz_kaspijskiego_potwora.jpg

Pobierz
  • 27
@Grooveer: i co z tego ?
Ja mam plan jak być multimiliarderem ;) kacapy miały plan na Kijow w 3 dni ;)
Zdradzę Ci tajemnice ;) Amerykanie mają plan jak do tego nie dopuścić i na dodatek znają plan chinoli ;)
@wladdan: Wydaje mi sie to malo schematyczny pomysl, wrecz szalony, widok tej maszyny na filmie robil wrazenie. A i z wypowiedzi w filmie wynikalo, ze zaskoczyli tym pomyslem amerykanow, bo Ci po odkryciu bacznie sledzili postepy. Biorac pod uwage ktore to byly lata, to zrobilo to na mnie wrazenie.
@wladdan USA mało wiedzą o Chinach. Ostatnio byli w szoku, że mimo sankcji Chiny były w stanie wyprodukować swój procesor w bardzo zaawansowanym procesie technologicznym.
@Grooveer: przestań czytać jakieś clickbajtowe artykuły ;))
Amerykanie w szoku ;))
„… W efekcie informacji o super chipie dwóch amerykańskich kongresmanów wezwało Biały Dom do dalszego ograniczenia sprzedaży eksportowej do firmy SMIC…”
Uff dobrze ze mają kongresmenów którzy otrząsnęli się z szoku ;))
Co do samej technologii to po prostu chinole jak zwykle wykradli technologie.
„…technologia 7 nm SMIC istnieje, produkuje się w niej procesory i została ona skradziona TSMC…”
@Grooveer: taaa dlatego kopiują amerykańską technologię.
Oraz większość ich czołgów to modernizacje T-54 ;)
Czołgi podstawowe
edytuj
Typ 99 – 800
Typ 96 – 2500 szt - modernizacja 80 ;))
Typ 80 – 500 szt - modernizacja T-79
Typ 79 – 300 szt - modernizacja T-54
Typ 69 – 300 szt T-54
@Grooveer: weź mnie nie rozśmieszaj ;))
Mają J-20 w technologi 5tej reszta to Su-27, Su-30 od kacapów i kopie migów ;)
Ale tak normalnie potęga ;)

Rakiet z głowicami mają 500 … USA 3750 ;)
Chiny planują zwiększyć ilość do 1500 do roku 2035 …

„… Według oficjalnych chińskich danych w 2021 roku kraj ten zaimportował z Rosji 242 rakiety, w 2020 roku 296 rakiet, a w 2019 tylko 48 rakiet.