Wpis z mikrobloga

Jednej rzeczy nie rozumiem: skoro przeciwnicy projektu mają mocne wątpliwości to czemu notorycznie odmawiają debaty zamiast zetrzeć się ze zwolennikami i zaprezentować swoje argumenty? I to nie tylko u Stanowskiego, bo było kilka prób zorganizowania rzetelnej debaty zwolennicy vs przeciwnicy i skrajnie ciężko było znaleźć przeciwnika gotowego do rozmowy. Sam bym coś takiego chętnie obejrzał. Jestem zwolennikiem, ale mam też swoje wątpliwości, dotyczące przebiegu niektórych linii kolejowych, terminów czy wydatków na ołtarze. A ludzie chcą debaty, bo widać jaki jest ruch np. na twitterze. Dobry pomysł z tą publikacją nazwisk, które odmówiły.

#kanalzero #stanowski #polska #cpk #inwestycje #4konserwy #neuropa #polityka #sejm
aei9077 - Jednej rzeczy nie rozumiem: skoro przeciwnicy projektu mają mocne wątpliwoś...

źródło: Screenshot 2024-02-07 at 18.40.55

Pobierz
  • 20
przeciwnicy mają jeden argument...bo to pisowski projekt jest xd


No i ja tego nie rozumiem, skoro to gówniany pisowski megalomański projekt to jaki problem, żeby stanąć do debaty np. z takim Wilkiem, który wielokrotnie do tego zapraszał i go po prostu zaorać argumentami?
@aei9077:

1. Największe lotniska z reguły są w obrębie ogromnych aglomeracji miejskich. Nie między miastami, nie 100km od metropolii
2. Nie znam raportów niezależnych instytucji na temat CPK
3. Nie znam szacunkowych kosztów inwestycji
4. Nie jestem pewien czy prywatne inwestycje w lotnisko to dobry pomysł jeśli nie dopracuję się dobrze warunków. Możliwe, że inwestorzy będą mieć udziały w najbardziej zyskownych częściach, a my będziemy się dokładać do nich w postaci
@colliee:

Nie jestem przeciwko CPK. Chciałbym, żeby powstało. Ale chciałbym też dostać milion na konto. Trzeba sprawdzić rentowność inwestycji (czy nie będzie przynosić dużych strat - lekkie straty są w porządku dla infrastruktury) i na tej podstawie podjąć decyzję


No to dlaczego nie wyjdzie jakiś mądry człowiek do debaty i tego ludziom nie wyłoży żeby przystopować hurra optymistów? Tego nie rozumiem.
@aei9077: nie wiem, to słabo wygląda. Mógłby być zaproszony i ktoś kto nie jest przeciwko CPK, ale który grałby przeciwnika. Możliwe, że ludzie boją się wystąpić w takiej roli, by nie popełnić śmierci wizerunkowej. To by świadczyło marnie o polskiej opinii publicznej, ale nie wiem czy tak jest. Nie chcę też usprawiedliwiać przeciwników - wcześniej pewnie korzystali z głoszenia popularnych haseł anty-CPK
@aei9077 Widzisz sam co Tusk napisał..debata jest bez sensu. A wszyscy przeciwnych się chowają przed Wilkiem w szafach no chyba że znowu w kilku na jednego jak to było w TVP haha
Lasek odmawiał debaty bez wszystkich danych. Zwolennicy projektu, póki co, opierają się tylko na analizach i przewidywaniach, a te już się wielokrotnie zmieniały.


@Zenek_: No to co za problem wyjść do debaty i zasypać zwolennika pytaniami: prosze mi podać dane, zapytać na jakiej postawie opierają swoje poparcie, wskazać słabe punkty i zagrożenia projektu? Lasek nie ma czasu na debaty, ale na kanale Liberskiego, który mu przyklaskuje znalazł chwilę na godzinną rozmowę...
@aei9077: Co to za debata na temat wyimaginowanych danych?

Lasek nie ma czasu na debaty, ale na kanale Liberskiego, który mu przyklaskuje znalazł chwilę na godzinną rozmowę...


To nie była debata tylko zwykła rozmowa.
@aei9077: ja tam nie będę bronił ludzi i potencjalnych dyskutantów, ale myślę, że nie każdy chce "debatować" i może nie czuć się w takiej formie dobrze. To nie jest forma raczej sprzyjająca merytoryce, a innym umiejętnościom. No ale tu trzeba mieć z tyłu głowy, że jak głośno wyrażasz jakąś opinię, to możesz taką propozycję dostać. No ale nie wiem co tutaj stoi za niektórymi, moje 5 groszy. W polskim internecie jest
@crewlove:

ja tam nie będę bronił ludzi i potencjalnych dyskutantów, ale myślę, że nie każdy chce "debatować" i może nie czuć się w takiej formie dobrze. To nie jest forma raczej sprzyjająca merytoryce, a innym umiejętnościom. No ale tu trzeba mieć z tyłu głowy, że jak głośno wyrażasz jakąś opinię, to możesz taką propozycję dostać. No ale nie wiem co tutaj stoi za niektórymi, moje 5 groszy. W polskim internecie jest
przeciwnicy mają jeden argument...bo to pisowski projekt jest xd


@Olek3366: ... bo to polski projekt.

Niemcy nie po to tyle zainwestowały w nowy rząd, aby ten działał na ich niekorzyść.

Piłsudski:

_Z natury rzeczy, ja, jako były Naczelny Wódz, który prowadził wojnę, wiem, co znaczy agentura i znam jej mechanizm pracy. Musiałem zetknąć się z taką pracą czy wtedy, gdy występuje ona jako obserwacja, czy też jako próba skłonienia do takich
No ale bez przesady, szanujmy się, w 40 milionowym kraju nie można znaleźć jednego czy dwóch ekspertów, których nie stresują wystąpienia publiczne żeby stanąć do debaty? Dla mnie to nie jest argument. Zwolennicy są wygadani i chętnie wypowiadają się publicznie, przeciwnicy są nieśmiali i się wstydzą przed kamerą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aei9077: tbh tymi najbardziej wygadanymi są chyba politycy, z małymi wyjątkami. Losowych kont na twiterze
Nie rozumiem dlaczego uważasz debatę na żywo za jakąś merytoryczną formę dyskusji. W telewizji nie wygrywają ci co mają rację, ale ci co swoje argumenty najlepiej zaprezentują.


@BenAli: A no tak, lepiej się zamknąć w swoich bańkach a potem narzekać, że druga strona gada głupoty. Debata to esencja demokracji.
A no tak, lepiej się zamknąć w swoich bańkach a potem narzekać, że druga strona gada głupoty. Debata to esencja demokracji.


@aei9077 Od merytorycznej dyskusji są raporty, analizy i badania - a nie zabawa w erystykę przed kamerą.
@BenAli:

Od merytorycznej dyskusji są raporty, analizy i badania - a nie zabawa w erystykę przed kamerą.


No tak bo analiz, raportów i badań nie można przedstawić przed kamerą.
No tak bo analiz, raportów i badań nie można przedstawić przed kamerą.


@aei9077 Możesz przedstawić ich konkluzje, ale i nie wszystkich i poza tym one nadal będą tylko jednym z czynników obok umiejętności dyskusji i prezencji debatującego.