Wpis z mikrobloga

To jak to jest, że ludzie dostając podwyżkę, wchodzą w drugi próg podatkowy i dostają mniejszą wypłatę niż wcześniej? Milion razy na wykopie czytałem o takiej sytuacji


@BornToDie69: Teraz tak myślę, że może chodziło w tych postach o to, że jak wchodzisz w drugi próg podatkowy np. we wrześniu (tzn. wypłatą wrześniową przekraczasz sumaryczne wynagrodzenie 120 000 zł licząc od stycznia danego roku), to wtedy do końca roku faktycznie dostajesz
  • Odpowiedz
To jak to jest, że ludzie dostając podwyżkę, wchodzą w drugi próg podatkowy i dostają mniejszą wypłatę niż wcześniej? Milion razy na wykopie czytałem o takiej sytuacji

@BornToDie69: bo nie korzystają z możliwości zwiększenia zaliczki na PIT. Jak wiemy, że przekroczymy próg, to można złożyć wniosek o pobieranie zaliczki na 32% już od 1 stycznia. Czy to się opłaca to inna kwestia, ale można tak uniknąć obniżenia wypłaty po przekroczeniu
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Co to za tekst CIESZ SIĘ ŻE W OGÓLE JAKĄ MASZ robaqu?

Ja zmieniam pracę średnio co 2-2,5 roku pomiędzy firmami z branży właśnie dlatego, że nie "cieszę się jaką mam" tylko po prostu realnie wyceniam swoją prace i jeżeli nie spotykamy się z moim pracodawcą to się żegnam i jak na razie zyskuje przy każdym transferze.

Przy obecnej inflacji 8-12% to jest takie minimum przyzwoitości i tak też
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Ale się zesrałeś chłopie. Skoro musisz zmieniać co chwila prace bo nie dostajesz podwyżki to oznacza że na nią nie zasługujesz. To że dostajesz na start w innej nieco więcej to nic niezwykłego. Nawet na szparagach można wyciągnąć 50gr więcej u innego plantatora i jest rotacja ludzi.
  • Odpowiedz