Wpis z mikrobloga

@Vanderwill
Za dużo pasty nie powinno pogarszać temperatur, wycieka nadmiar i zalewa płytę główną wtedy.

Może coś źle podłączyłeś i pompka nie działa jak powinna albo coś źle dociśnięte?
jak zmienialem ryzena 2700x na 5950x to temperatury spoczynkowe skoczyly do 70 stopni. Po upgrade biosu. Też chłodzenie wodne. Ten typ "tak ma". Domyślnie miał włączone PBO (precision boost overdrive) co go kręciło do 5 ghz. Po ręcznym przycięciu do 3,5GHz sie uspokoił i temperatury w okolicach 40 stopni. Moze masz podobnie
@Vanderwill: Mnie też ciekawi jak wygląda pasta po zdjęciu podstawy chłodzenia z procesora.
Czy widać, że jest dobrze rozprowadzona itp.
Moim zdaniem to też jest jakiś zbyt słaby docisk podstawy chłodzenia do procesora.

Czy po jego przykręceniu można tą podstawą ruszać na boki jakby miała jakieś luzy?
Czy blok pompy został podłączony do płyty głównej celem uruchomienia pracy pompy?
@Vanderwill brzmi jak niedziałająca pompka, ustawiłeś w BIOS, żeby chodziła na max RPM, nie była zależna od temperatury? Jeszcze na niektórych musisz wybrać tryb PWM/DC
@Vanderwill: Hmm, a pompa pracuje i pompuje ciecz w układzie?
Może na czas jakichś testów masz jakieś chłodzenie powietrzne i zamienić można podstawę chłodzenia cieczą na taki zwykły radiator z wentylatorem?

Nie wiem jaki to jest procesor, ale zapewne do procesorów intela z literką K - takie zwykłe boxowe intelowskie i tak się nie sprawdzi, to bym nawet nie próbował.
@Vanderwill: Mam dokładnie ten sam procesor, wcześniej też wymieniałem z ryzena 7 3700x.
W przypadku 3700x można spokojnie używać boxowego chłodzenia AMD - chociaż może nie tej najbiedniejszej wersji.

Ale jakichś wybitnych problemów z temperaturami w tamtym przypadku nie miałem, to i nawet najsłabsza wersja BOXa pewnie i dała by radę.
W przypadku 5800x3D problemy z utrzymaniem rozsądnych temperatur na chłodzeniu powietrznym, Grandis 2 już się pojawiły.
Wg. producenta - temperatury