Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli głowicę termostatyczna w kaloryferze w mieszkaniu ustawiam na 0, a kaloryfer grzeje to może to świadczyć o jej uszkodzeniu? Generalnie od 3-5 jest bezgłośna, a poniżej 3 wydobywa się z niej dość głośny szum. Zastanawiam się czy jest sens kupować nową i próbować podmieniać.

Po jej odkręceniu na zaworze jest napisane, że nie ma on nastawy wstępnej więc tam nic nie mogę podregulować.

#ogrzewanie #mieszkanie #dom #centralneogrzewanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@zielon001:
Że zimno to bym nie powiedział bo siedzę cały czas w t-shircie. Poza tym na zewnątrz jest dzisiaj 11 stopni gdzie uważam, że to nie jest temperatura przy której ogrzewanie jest potrzebne.
Problem zaobserwowałem tylko na jednym kaloryferze w salonie - w sypialni i kuchni mam z innymi głowicami i tam normalnie 0 znaczy zimny kaloryfer.
  • Odpowiedz
@vateras131 ew w środku głowicy możesz spróbować przekręcić sprężynę i może jeszczee uratujesz sytuację. Ogólnie jak się da wykręcić to w lewo żeby całość się przesunęła w stronę mocowania
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee:
Wymieniłem głowicę na taką samą tylko nową (z zakresem od 0 do 28) i niestety nic to nie dało. Według instrukcji * to 7 stopni, a 0 to zero. Niestety na zerze dalej kaloryfer grzeje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz