Wpis z mikrobloga

Myślę nad kupieniem bagażnika dachowego. Czy ktoś mi może powiedzieć czy stalowe belki są bardzo głośniejsze niż te aluminiowe? Będę z tego korzystac okazjonalnie, ale być może też wejdzie box na dłuższy wyjazd w lecie, więc chciałbym wiedzieć czy jest duża różnica między belkami stalowymi i aluminiowymi. Nie mam nowego samochodu więc nie chodzi mi o wygląd, tylko o komfort użytkowania.

#motoryzacja #auto
  • 7
@chiro: Poszukaj wypożyczalni i nie kupuj. Bagażnik Thule to wydatek 3-4 k plus belki aero kolejne 1.2k

Wynajem to 350-500zl za tydzień. Zanim ci się by zwrócił własny bagażnik to mina lata jeśli wyjeżdżasz max 2 razy w roku
@cwlmod: box wypożyczy (i moim zdaniem przy korzystaniu raz w roku jest to lepsza opcja), ale czy belki? Wypożyczalnia musiałaby mieć setki różnych mocowań na stanie, by pasowały do różnych aut.
@goferek: Oczywiście. Każda wypożyczalnia musi mieć belki. Nie wiem jak to dokładnie wygląda ze standardami ale zdaje się, że te mocowania dachowe to ogólnie są proste i trzeba tylko szerokość i grubość dachu wyregulować
@cwlmod: nie, mocowania są dedykowane do konkretnego modelu (lub grupy kilku modeli) aut. Sama belka może być szersza i najwyżej reguluje się na niej łapy mocujące wężej, ale one same muszą być dedykowane. Strzelam, że wypożyczalnie mają co najwyżej belki nadające się do relingów, te mają uniwersalne mocowania.