Wpis z mikrobloga

Nie jest to dobry pomysł - przy pierwszej większej glebie jest ryzyko, że coś w ramie walnie, ew. dostanie strzał kamieniem i mikro pękniecie gotowe.
Do jazdy w terenie bierz ramę aluminiową ew. z widelcem carbon tj. esker 6.0
  • Odpowiedz
@przepan: najpierw, to kup sobie tańszego, bo jeśli ci się nie spodoba, to nie wtopisz tyle kasy. Chyba że już jeździsz na kolarce, i wiesz czego chcesz.

Albo masz tyle kasy, że ci wszystko jedno. Tylko wtedy byś nie kupował krossa.

I do jazdy w terenie bez problemu można brać karbon. Przecież nawet MTB robią takie, co muszą wytrzymać więcej niż gravel.
  • Odpowiedz
@przepan: mam zgoła odmienne zdanie od poprzedników, bierz taki jaki Ci się najbardziej podoba, a co do pękających karbonów to jest raczej taka subkulturowa legenda. Ja swojego karboniaka niemożliwie katuję w terenie i nic się nie dzieje.
Z ciekawostek dodam, że aluminium też może pęknąć :]
Co do eskera 7 bardzo mi się podoba malowanie, i stosunek ceny do szpeju, można brać śmiało!
  • Odpowiedz
Nie jest to dobry pomysł - przy pierwszej większej glebie jest ryzyko, że coś w ramie walnie, ew. dostanie strzał kamieniem i mikro pękniecie gotowe.


@leanback: tyś karbon to chyba widział na filmie przyrodniczym o erze paleozoicznej.
@przepan Jak masz możliwość to bierz od razu karbon. Potem sama wymiana jest mega kosztowna, praktycznie tyle co nowy rower. Karbon możesz jedynie uszkodzić ściskając go w jakiś stojak, no chyba że se młotem
  • Odpowiedz
@GrubyKociol: Karbon to nie jest magiczny materiał i warto o tym wiedzieć przez zakupem - ale śmieszy mnie mit o pękających ramach od pierwszego kamyczka xD

@przepan Jeżeli w razie np. kradzieży albo większego wypadku nie będziesz rwał włosów z głowy po stracie, to moim zdaniem można pomyśleć o ramie z karbonu. Jak tutaj ktoś napisał - ponad wszystko patrz na wygląd i nie słuchaj za bardzo hobbystów, jeżeli chodzi o
  • Odpowiedz
  • 0
@przepan nadal jest moda na gravele. Nawet jak nie kupisz idealnego dla siebie, to z łatwością sprzedasz. Ja bym brał alu, ale carbon kuuusiiiii :)
  • Odpowiedz