Wpis z mikrobloga

Dopiero co zrezygnowałem z zakupu u tego dewelopera (kolega w temacie napisał, że to Victoria Dom, a wykonywał "słynny" Łucz-bud).

Zabrakło najważniejszego tagu - #nieruchomosci

moim zdaniem takie pęknięcia na ścianie nośnej na PARTERZE to już powód do poważnego niepokoju. Na to naciska ile, kilkanaście ton na m^2 z górnych pięter?

Victoria niby nie używa już Łucz-buda do budowy, no ale.. to nie pierwsza fuszerka tego wykonawcy. I trochę gorąco by mi było, gdybym podpisał u nich tą umowę na klitkę 900k koło przejazdu kolejowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wspomóżcie kolegę radą - https://wykop.pl/wpis/74903197/jako-ze-wykop-to-ogromna-moc-moze-w-takim-razie-kt
Yuri_Yslin - Dopiero co zrezygnowałem z zakupu u tego dewelopera (kolega w temacie na...

źródło: 16750a9a1b0efcb521f4fbb4ad612f2138d5432dc8346e23b6b32be1c8a27198

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@mookie: Deweloper od którego kupuje mieszkanie, buduje ze ze środków własnych, w momencie jak mocno podniosło ceny to zawiesili budowe informując klientów dlaczego to robią. Potem wznowili budowę, klienci oburzeni a zrobili to dla ich dobra i swojego.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Ile jest tam grubości tynku? 5cm?


@durielv8: tam nie ma tyle tynku (bo jego jest i "gładzi na wierzchu" trochę), to jest pęknięcie lecące przez lity beton ściany, pewnie blok od zewnątrz ocieplony styropianem z siatką - i tylko to ratuje, że przez tą dziurę słońce nie wpada do środka, i wróble śniadanie podkradają.
  • Odpowiedz
  • 1
@Yuri_Yslin Ciekawe, za ile lat będziemy mieli pierwsze widowiskowe katastrofy budowlane z ofiarami śmiertelnymi jako pamiątka "złotych" czasów p0lackiej patodeweloperki.
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt: Wielka płyta to najlepsze co może być. Masz mądrze zaprojektowane otoczenie (a nie okno w okno), całą infrasturkture do życia (szkoły, lekarze, przedszkoda, sklepy, parki) itp. itd..
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin ale chyba mijasz się z prawdą, bo OP zaznaczał że to ściany działowe a nie nośna. A jak się zastanawiałeś nad i westycją na tarcho, to mogę coś nie coś o niej wiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@grek_zorba: zależy gdzie (są różne technologie którymi je budowano). W życiu mieszkałem w trzech różnych i nigdy nie było słychać sąsiadów.
  • Odpowiedz
Wielka płyta to najlepsze co może być


@epll: Mieszkam teraz w wielkiej płycie w Krakowie. W zeszłym tygodniu było ogłoszenie na parterze, że w jednym z mieszkań są pluskwy i rozniosły się na klatki schodowe na dolnych i środkowych piętrach. Blok ma 10 pięter.

W zeszłym roku piętro pode mną zamieszkały patusy, w nocy pewnego dnia zadzwoniłem po policję bo gościu bił konkubinę, baba się darła "RATUNKU". I takich anegdot mam
  • Odpowiedz
@owsikalfred: hej, dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie. Ostatnio byłem u kolegi na tym osiedlu i chciałem mu pokazać Twój wpis, ale właśnie zauważyłem, że już usunięte. Tak myślałem, że z tego powodu ale i tak byłem ciekaw. Powodzenia z całą sprawą. Jak będziesz miał chwilę to daj znać jak sprawa się będzie toczyć, jak nie na forum publicznym to możesz mi wysłać prywatną wiadomość.

Btw. niby trochę rozumiem, ale jednak nie
  • Odpowiedz