Wpis z mikrobloga

Temat strefy czystego transportu strasznie mierzi nawet w mój proeuropejski i z reguły lewicowy łeb.
Będąc ze wsi nie potrafię zrozumieć jak ktoś może chcieć w ogóle przekładać 100% zaufania w komunikację publiczną w Polsce, spójrzcie za okno i odpowiedzcie na to pytanie. Bardzo dużo spędziłem w #warszawa i lubię tutejsza siatkę połączeń, ale no nigdy nie miałem poczucia że czuje się zrelaksowany jadąc jakimkolwiek transportem publicznym i że cieszę się że to to wybrałem zamiast samochodu, nawet po męczeniu się z parkingiem.

Do tego niechęć zrozumienia większości społeczeństwa że nie stać nas na Tesle, naprawdę nie widzę za wielu plusów takiego rozwiązania poza tym oczywistym czyli poprawą jakości powietrza w zimę.

#warszawa #krakow #strefaczystegotransportu #sct #polityka
  • 36
najlepiej sobie kupić auto które ma 30 lat zrobić orzeczenie rzeczoznawcy i już nikt cię nie ruszy żadne rzucanie kłód pod nóg pod postacią sct nic ci nie zrobią polecam ten styl życia


@Lardor: nie lubię gratów.
zawsze można wsadzić bardziej współczesny silnik i na żółte zrobić i wywalone


@Lardor: taaak, jeszcze swap będę robił :) wole iść i kupić nowe auto. btw, z żółtymi nie możesz wyjechać poza Polskę bez zgody urzędu, bo to wywóz zabytków.
@Anakee wystarczy że masz opinie rzeczoznawcy i już masz wywalone na strefę masz normalnie białe blachy robisz przeglądy tylko że pojazd jest w bazie pojazdów historycznych i sct może cię cmoknąc w dupę i nie musisz co kilka lat auta wymieniać a auto po swapie da się kupić i na opini nie musisz się prosić o wyjazd za granicę nikogo
wystarczy że masz opinie rzeczoznawcy i już masz wywalone na strefę masz normalnie białe blachy robisz przeglądy tylko że pojazd jest w bazie pojazdów historycznych i sct może cię cmoknąc w dupę i nie musisz co kilka lat auta wymieniać


@Lardor: ale ja nie jestem biedny i wymieniam, bo mi się nudzą. Po #!$%@? tak kombinować :P
@Anakee czemu kombinacja ja nowych aut nie lubię bo mnie nudzą nie podoba mi się że z dnia na dzień zakazują jeździć ci twoim autem bo ci wmawiają że to ty odpowiadasz za smog a wielkie sławy już mogą latać prywatnymi odrzutowcami które zostawiają dużo większy ślad węglowy w ciągu roku niż ja. Moim obowiązkiem jest by auto miało OC i przegląd i tyle więc jak wprowadzają strefy to ja robię opinie
@Lardor: nie rozumiem o czym piszesz. Benzyna spełniająca euro 2 albo diesel spełniający euro 5 w roku 2029 to naprawdę restrykcyjne przepisy? Auto, które w 2029 będzie mieć 29 lat? To czym Ty jeździsz, skoro dla ciebie to restrykcyjny przepis?

Jeśli zaś chodzi o ceny - nie przesadzaj. Absolutna większość aut na rynku spełnia te wymogi a ceny i tak wystrzeliły przez covid i Ukrainę.
@smilealittlebit przecież auta poszły w górę jak wejdą sct znów wystrzelą mam 4 auta i w sumie każde do sct się łapie przez wiek 40 lat lub opinie rzeczoznawcy najmłodsze ma raptem 19 lat
@Lardor: ale co ci wystrzeli w górę? focus z 2005 roku wystrzeli w górę? nie rozśmieszaj mnie. jak masz youngtimera, to wystrzeli niezależnie od ceny, a budżetowy gruz typu focusy i inne meganki nie wystrzelą bo niby czemu?

inaczej - dlaczego cokolwiek miałoby wystrzelić w górę, jeśli pod najbardziej restrykcyjne ograniczenia podpada prawie każde auto sprzedawane na rynku używanym? co najwyżej diesle pójdą do góry, ale diesle i tak z roku