Wpis z mikrobloga

Cały cywilizowany zachód zaczął się przygotowywać do zmian wynikających z cykliczności (politycy dobrze wiedzą co się święci), spuszczając powoli powietrze z rynku nieruchów by obyło się bez głośnych huków i fajerwerków.
Jest tylko jeden kraj w środkowej Europie, w którym politycy i lobbyści grzeją temat nieruchów przez co ceny #!$%@?ą jak Kubica w Ronde di Andora.

Co może pójść nie tak? Ano wszystko idzie zgodnie z planem, a przynajmniej takim jak to widzi Koalicja Deweloperska rządząca Polską.
Ano programy BK2% BK0% sprawiają, że deweloperzy wyprzedają się z tego co nabudowali/zaplanowali i pozbędą się problemu zanim przyjdzie załamanie, zaś całe ryzyko przenoszone jest na plecy zadłużających się Areczków z resztą społeczeństwa, które dopłacą do rat z budżetu, czyli z podatków.

Tak się to robi w kraju rządzonym przez Koalicję Deweloperską, prywatyzacja zysków, uspołecznienie strat.
Koło zamachowe gospodarki, o którym mówi Hetman to bardziej przypomina taką kule u nogi jaką szykuje się społeczeństwu na trudne czasy jakie nadejdą.

#nieruchomosci #gospodarka
mookie - Cały cywilizowany zachód zaczął się przygotowywać do zmian wynikających z cy...

źródło: narkun

Pobierz
  • 14
Ja to szczerze współczuję tym, którzy kupią pod koniec 2025 na kredyt komercyjny.

Nie dość, że będzie minimum 30% drożej, to jeszcze (o ile nie będzie bk-2%) będzie to prawdopodobnie górka tego cyklu.

A oprocentowanie będzie pewnie nadal bandyckie.

@mookie
@mookie: Ja myślę, że Buda to jest taki Chrobry naszych czasów. Zastał Polskę z kartonu, a chciał zostawić murowaną. Nie ważne, że lanie betonu nie ma przyszłości, wszyscy musimy się zrzucić w podatkach, żeby jak najwięcej zabetonować. Jak mamy jakieś spółki high-tech to niech płacą podatki bo deweloperzy potrzebują dodatkowej motywacji do budowania kwadratów i Państwo musi im dopłacić, choćby miało zrezygnować z innych rzeczy (służba zdrowia, edukacja, CPK itd.)
@mookie: ej ale ty wiesz, że Koalicja Obywatelka rządzi 2 miesiące, a BK2% był projektem PIS? xD

W sensie ja nie mówię, że te pomysły KO są dobre, ale no #!$%@? coś fakty w szczególności winni obecnego stanu ci się #!$%@? xD
Ja to szczerze współczuję tym, którzy kupią pod koniec 2025 na kredyt komercyjny.


ale czemu akurat koniec 25?....


Nie dość, że będzie minimum 30% drożej, to jeszcze (o ile nie będzie bk-2%) będzie to prawdopodobnie górka tego cyklu.


a bo cykl.... magiczny cykl co akurat etraz wypada

Ale skad te 30%? czyli chrzanow co nie kupiles bo bylo za 18k/m bedzie za 24k/m i wtedy to juz na pewno sie sprzeda +
@Yuri_Yslin:

naprawde?.... myslisz ze najwazniejszym wyznacznikiem jest program doplat, ktory mozna w KAZDEJ CHWILI wydluzyc lub ubic?....

tak, chrzanow za 24k/m wiec potwierdzasz, ze najem 60m bedzie kosztowac tam 9k?.... inaczej - czy TY bys tyle dal?.... bo jak pojdzie za gora polowe z tego to roi 2,5% nie brzmi zbyt ciekawie...

Powiedz mi po co Ci tanszy kredyt? Byl kredyt 0% - czy gospodarka sie od tego rozwijala?... firmy czekaly
myslisz ze najwazniejszym wyznacznikiem jest program doplat


@del855: sądząc po reakcji na koniec bk2% (natychmiastowe zatrzymanie wzrostu cen m/m) to owszem.

tak, chrzanow za 24k/m wiec potwierdzasz, ze najem 60m bedzie kosztowac tam 9k?...


@del855: myślę że w takich miejscach ROI z samego wynajmu już dawno jest żałosne (okolice 2%), kupując mieszkanie inwestor liczy raczej na jego coroczny wzrost ceny, tak jak się dzieje od 8 lat.

Powiedz mi po
@Yuri_Yslin:

reakcje sa takie jak sie spoelczenstwem wysteruje.... RnS, MdM - byly brane, jasne, ale rynkiem nie wysterowaly... a kazdy narkotyk nastepny musi byc mocniejszy.

Tak jak pisze od wyborow - jak widac na nasza wladze nie ma co liczyc, sygnal do korekty przyjdzie z zewnatrz i panstwo nic z tym nie bedzie w stanie zrobic....

Roi bylo wazne, ale od kiedy ceny kupna oderwaly sie od cen najmu (czyli mamy
Jak uwazasz ze duzo to otworz bank i zarabiaj


@del855: przecież wiesz, że się nie da otworzyć banku będąc nikim xD to nie sklep z pietruszką.

ty masz lokate 3%, bank udziela z tej lokaty kredytu 5% i te 2% sa dla niego


@del855: w rzeczywistości to działa tak, że bank ma miliony za tarcze covidowe które zdeponowali ludzie za pandemii i niczego nie pożycza od NBP, bo nie musi.
Nie musisz doslownie Ty otwierac, chodzi o to ze kapital sie nie pcha drzwiami i oknami zeby tu zarabiac cytujac Cie "po 7% a na zachodzie polowa z tego".... po co w ogole udzielac kredytow na zachodzie gdzie duza konkurencja i zarobek mniejszy, jak mozna tutaj? Zarobek wyzszy i konkurencja mniejsza....

w rzeczywistości to działa tak, że bank ma miliony za tarcze covidowe które zdeponowali ludzie za pandemii i niczego nie pożycza