Wpis z mikrobloga

Mirasy szukam nowego samochodu i mam dwa modele na oku, jeden to megane iv z 2017 roku z poprawionym silnikiem 1.2 tce, a drugi to astra k też benzynka z silnikiem 999. Macie może z tymi samochodami styczność i możecie je polecić albo odradzić? W moim odczuciu meganka jest ladnieszeja, ale minusem jest mniej miejsca. No i pytanie jak wypada reszta rzeczy, jakość materiałów, awaryjność, przyjemność z jazdy #motoryzacja #samochody #renault #opel #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
poprawionym silnikiem 1.2 tce


@hubba-bubba: Jako entuzjasta marki z podnośnikiem na masce powiem szczerze, że wątpię w jakiekolwiek poprawienie silnika 1.2 TCe poza tym pod nazwą 1.3 TCe. Wokół tego silnika zrobił się niezły gnój i trafiają nawet pozwy zbiorowe o wady ukryte tej jednostki.
  • Odpowiedz
No i pytanie jak wypada reszta rzeczy, jakość materiałów, awaryjność, przyjemność z jazdy


@hubba-bubba: Megane jest dobrze spasowane, jakość materiałów jest dobra według mnie jak na tę cenę. Przyjemność z jazdy to kwestia dyskusyjna ale pamiętam, że tam nawet w uboższych wersjach pojawiały się akustyczne szyby przednie co mocno podnosiło komfort podróży. Co do awaryjności to jak nikt nie dłubał co się nie znał to problemów nie powinno być, ot standardowa
  • Odpowiedz
@hubba-bubba: miałem astrę K, potem talismana (w środku i ogólnie jakościowo jest taki sam) i finalnie wróciłem do astry, moim zdaniem renault jest bardzo słaby jakościowo, na papierze ma wszystkie bajery które w praktyce często działają słabo
  • Odpowiedz