Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś zawodnik, który miał złamany/pęknięty palec u stopy? Tak się złożyło, że przydzwoniłem wczoraj nogą w mebel i dzisiaj zamiast wesoło chodzić to utykam z sinym palcem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiam się co z tym zrobić, kolor nie zachęca, tkliwość również, aczkolwiek obrys poza opuchlizną wydaje się zbliżony do odpowiednika z drugiej nogi. Z SORem czy też nocną opieką nie będę się wygłupiał, ale jednak wolałbym to sprawdzić. Co polecacie? Prywatnie do ortopedy, czy próbować chodzić i obserwować. Z tego co czytam to złamania palców u stóp niespecjalnie się unieruchamia, ale obawiam się, że może być "skręcony" a tego sam nie ogarnę.

#medycyna #zdrowie #lekarski #pytaniedoeksperta #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 11
@artesonraju: Jak złamałeś palucha to i tak Ci nie zagipsuja, czy też unieruchomią. Przepiszą tabletki na ból i 2tyg będziesz musiał leżeć i łykać piguły i czekać aż się zrośnie.

PS. Weź kogoś, żeby Ci go pociągnął to kość się nastawi i opuchlizna powinna w miarę zejść / siny nie będzie siny.
@artesonraju: Kiedyś za czasów gówniaka nieświadomie złamałem duży palec u stopy jak grałem w piłkę i rodzice zawieźli mnie do szpitala, a historia kończy się tak że po zrobieniu zdjęcia rtg założyli mi gips po same jaja XDDDD imo warto skonsultować ale nie dać się wrobić w coś takiego XD