Wpis z mikrobloga

Macie jakiś ekspres do #kawa na kapsułki, który Wam się sprawdza? Możecie coś polecić?
Szukam czegoś na wyjazdy, do wrzucenia do auta, na sytuacje, w których w hotelu/na campingu nie ma ekspresu do kawy w pokoju, a co mi pozwoli zrobić sobie bezproblemowo kawę w nieidealnych warunkach. Oczywiście zakładam dostępność prądu i wody. Idealnie jakby było to coś na tyle popularnego aby móc bez problemu kupić kapsułki w różnych europejskich krajach.
Biorąc powyższe pod uwagę, szukałbym czegoś względnie niewielkiego - na ile to możliwe.
  • 8
  • 0
@telemach20: dokładnie tak - nie chodzi mi o sytuacje, w których mam kawiarnię pod ręką, ale gdzie jestem przejazdem w hotelu (gdzie często są tylko saszetki z rozpuszczalną + czajnik), albo na campingu - gdzie jest czajnik na gaz i tyle. Do tej pory sobie radziłem AeroPressem, ale myślę o uproszczeniu i skróceniu procesu i nie bawienie się czajnikami, czy kawą rozpuszczalną, gdy po prostu chcę się napić akceptowalnej kawy na
  • 0
@fifpol: od ponad 10 lat korzystam z AeroPressa, mam nawet tą wersję podróżną, ale na wyjazdach irytuje mnie potrzeba zabierania ze sobą AeroPressa, filtrów, kawy, młynka (ew. od razu mielonej), potem gotowania wody w jakimś losowym czajniku w miejscu docelowym (jeśli w ogóle jest), czyszczenia tego, wyrzucania fusów, itd. Ostatnio zdażyło mi się trafić na parę miejsc właśnie z ekspresami kapsułkowymi i kawa była na tyle akceptowalna, że pomyślałem o zastąpieniu