Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, szukam porady w kwestii finansów. Mam odłożone 50k funtów i trochę prykro mi jest patrzeć jak inflacja je zjada. Jest jakiś sensowny sposób, by osiągnąć z takiej kwoty jakiś pasywny dochód? Nie interesują mnie ryzykowne inwestycje. Bardziej zależy mi na uchronieniu oszczędności wobec inflacji i ewentualnym osiągnieciu jakiegoś zysku.
#uk #finanse



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: Stopy procentowe w UK są na poziomie 5.25%. Załóż sobie konto cash ISA (możesz w danym roku wpłacić tam do 20k I nie będziesz płacić od tego podatku). Resztę daj na konto oszczędnościowe. Z tego co widziałem to Virgin Money ma najwyższe oprocentowanie, ale musisz tam założyć zwykle konto. Obecne to najbezpieczniejsza forma inwestycji. Jeśli bank się zesra i zbankrutuje to i tak masz zabezpieczone środki do £85k przez państwo.
@mirko_anonim: Dobry wpis jak na anonima.
Zaraz usłyszysz od Mirków kilka dobrych porad jak pozbyć sie tej gotówki.

Osobiście polecam giełdę i inwestować w niedoszacowane lub sprawdzone spółki które dają jakąś dywidendę.
Polecam nie inwestowac w najbardziej znane spółki i nie słuchac innych podpowiadaczy lecz zanim coś zainwestujesz przeczytać najpierw na jakiej podstawie powinno wybierać sie dobre spółki.