Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #filmy #seriale #kultura

Każdy ma jakiś film, który sobie włącza kiedy czuje, że musi się zrelaksować, ma chandrę, gorszy dzień czy po prostu chce uczcić sobotnie popołudnie jakimś wartościowym składnikiem kultury. Dawajcie swoje! Co was uspokaja? Każdy ma coś takiego. A jak nie, to powinien!

Od siebie polecam Porucznika Hornblowera. Wspaniały serial. Wiarygodne postacie, świetna fabuła, prawdziwe problemy, narracja poprowadzona wzorcowo nie mam nic do zarzucenia tej serii filmów. Jest po prostu dla mnie odskocznią od tego świata. Ioan Gruffudd, którego przesadnie nie lubię, tutaj jako zmanierowany Brytyjczyk wypada przekonująco. Świetna rola.

PS Jeśli można mieć prośbę, wrzucajcie tytuły ze zdjęciem. Ułatwi to przeglądanie. Oczywiście jeśli kogoś to zainteresuje.
Jocqelt - #pytanie #kiciochpyta #filmy #seriale #kultura

Każdy ma jakiś film, który ...

źródło: 811MG0clEGL._AC_UF1000,1000_QL80_

Pobierz
  • 27
  • 1
@Vilyen: Przesłuchałem wszystko, co się dało.( ͡º ͜ʖ͡º) Czytałem Ten okrutny wiek i Tamten okrutny wiek. Gościa uwielbiam. Moim zdaniem spokojnie obok Encyklopedii 2WS Laurencea Oliviera najwyższa półka programów historycznych. Jak przywracali - chyba na Nat Geo - to przez kilka dni przed chodziłem podekscytowany xD Emocje i nostalgia to potęga.

@ObserwatorZamieszania Jasna sprawa, Sharpea też oglądałem. Pierwsza część najlepsza. I ten Hastings z Poirota jako
  • 1
@dr-proktor: Też fajna. Sprawdź. Tak jak zwykle remake wychodzi kulawo, ta jest świetna. Szczególnie początek się ogląda z zapartym tchem. I muzyka Vangelis.

Hornblower też miał zresztą starszą wersję z Peckiem.
@Jocqelt Od razu skojarzyło mi się z produkcją Poldark.
Piękny to był serial, nie zapomnę go nigdy.

Zdjęcia i kostiumy niesamowite. Bohaterowie napisani dobrze lub wręcz wzorowo. Scenariusz na podstawie książek udowadnia, że prowincjonalne problemy 18-wiecznej Anglii mogą być niezwykle interesujące.
Emocjonalna karuzela, raz się człowiek uśmiecha aby w następnym epizodzie mieć zaszklone oczy. Momentami czuć bardziej teatrem niż kinem. Dużym plusem jest to, że mamy 5 sezonów, 43 odcinki - historia
Pompejusz - @Jocqelt Od razu skojarzyło mi się z produkcją Poldark. 
Piękny to był se...

źródło: temp_file2420258197419304289

Pobierz