Wpis z mikrobloga

Siema! Nagrałem kolejny odcinek. Jest bardziej osobisty niż poprzednie (). Wspominam sobie w nim swój pierwszy komputer! Pamiętacie swoje pierwsze pecety? W jakie gry graliście?
Pewnie mamy podobne wspomnienia i w podobne gierki graliśmy. Dajcie znać :)

https://youtu.be/glcVqGb-Mas

Na jubileuszowy 10 odcinek wrzucę tu jakiś Making Of :) Wiec jeżeli macie jakieś pytania jak produkuję te podcasty to zadawajcie je w komentarzach :) Odpowiem na wszystkie

#chwalesie #tworczoscwlasna #komputery #staregry
Dilek - Siema! Nagrałem kolejny odcinek. Jest bardziej osobisty niż poprzednie (。◕‿‿◕...

źródło: YT005

Pobierz
  • 37
u mnie pierwsze było c64 pzywiezione przez tate, z rajchu, w bagażniku, obok pomarańczy, ze stacją dyskietek, i to była lipa, bo wszyscy mieli kasety. potem było pierwsze PC amd 386 sx 33mhz... jakoś tak. kupione na raty w sklepie w mieście wojewódzkim, dysk 40MB.
Mój pierwszy komputer miał 64kB RAM, a pierwszy PC 4 MB.

64 MB dla mnie to już czasy nowożytne - były akceleratory 3D, DirectX, pasek zadań w windows, menu start i przeglądarka internetowa. Windows wszystko co trzeba to ogarniał. I w sumie do teraz to niewiele się zmieniło.

Za to po dos-em była zabawa, konfiguracje dla pamięci ems, xms, himem, walka o konwencjonalną, pierwsze sieci na NetWare Lite żeby pod DOSem zrobić
@Dilek Pięknie to były czasy, mój pierwszy PC to Pentium 100 mmx, 8mb RAM i dysk 650mb - cóż to była za maszyna. Później poważny zakup - napęd CD 4x i płyty z CD-Action które były większe od mojego dysku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dilek: o #!$%@?, nastarałeś się! Super udźwiękowienie, fajne detale. Widać, że robisz to dla siebie i to czyni rzeczy wspaniałymi. I absolutnie wszystko wydaje się spójne, jednolite, co wymaga dużego doświadczenia. Robiłeś w jakim Platigu czy innej Arsie?

Jedna uwaga, chociaż nie do końca wiem jak to rozwiązać, to taka, że co jakiś czas pojawiają się materiały na 30 minutowym filmie (co prawda nic niezbędnego dla treści podcastu) a między nimi
Optimus 486 SX 33 MHz, 8 MB RAM, 320 MB twardego, grafika S3 trio Virge, Gravis UltraSound. Ojciec wygrał go w konkursie. Oryginalnie był 386 procek, bez karty dźwiękowej plus czarnobialy monitor. Udało się zmienić na 486 ale bez monitora. Komputer przeleżał chyba rok w pudełku zanim mó zgredzio uzbierał na monitor i Gravisa. To byli czasy xD
@Dilek Latem 2000 roku rodzice kupili mi Optimus Optitech z C533, 64MB RAM na płycie intel810. Obudowa identyczna jak ta z obrazka. W slocie na samej górze był jakiś CD ROM 52x, potem puste zaślepki, następnie FDD 3,5A.
Do tego monitor Optiview 15 cali i modem 56k firmy Deskporte.