Wpis z mikrobloga

@Reanef: No też niezłe tereny, ale ceny wyraźnie wyższe od okolic Wrocławia. Kurczę tylko ciężko o wszystko naraz. Te okolice Wrocławia np Sobótka: blisko miasta, coś się tam buduje, Ślęża niedaleko ale jeden mały zalew. Za to Legionowo to fajne tereny nad Nieporętem ale znów terenowo płasko.
@cotozazycie: to potwierdzę, faktycznie płasko. Najtaniej nie jest ale idzie wyrwać parcele w dobrej cenie. Część osób adaptuje tereny rekreacyjne pod mieszkalne ale trzeba pamiętać że w pobliżu jest Bug i raz na X lat wyleje.
@cotozazycie: jak praca 100% zdalnie? Stoję przed podobnym dylematem, mam mieszkanie we Wrocławiu i oboje z różową pracujemy hybrydowo. Na 100% powrót do biur nie ma imo szans ale hybryda zostanie z nami na dłużej. Będziemy szukać działek z dobrym transportem do miasta - z peronem kolejowym w pobliżu. A gdzie - to się okaże.
@wredny_bombelek:

to znaczy mam mieszkanie, które wynajmę a to którego szukam kupię za gotówkę więc będę miał na przeżycie no ale trzeba będzie coś też dorobić.

Z tego co widzę na teraz to najciekawiej wypadają okolice Bielska albo coś na południe od Wrocławia. Choć idąc na całość to w podobnej cenie a może nawet taniej kupiłbym mieszkanie w USA ;)
@cotozazycie: no ja gdybym miał mieszkać poza dużym miastem wojewódzkim i wybrał mniejsze to zdecydowanie wolałbym działkę i domek poza miastem - mały ale domek. Granica przy której byłbym skłonny zamieszkać w mieście to tak gdzieś miasto wielkości Torunia, 200k osób. Sam jestem spod Kalisza a obecnie mieszkam we Wrocku - jeśli chodzi o Kalisz - miasto 100k osób i dla mnie osobiście w ogóle nie widzę korzyści z mieszkania w