Wpis z mikrobloga

ej macie jakieś pomysły jak zorganizować spory homelab w pokoju przechodnim około 22mkw?
ma się zmieścić narożnik, biurko - czym większe tym lepiej, tv z zestawem atmos i meble.
od pół roku myślę myślę i wymyślić nie mogę
przeglądam reddita ale nic mi jakoś nie podchodzi, zastanawiałem się nad regałem, szafą rack 600x600, a dałoby jakoś pod sufitem podwieszane szafki? tylko z upsem byłby problem
#homelab #serwery #komputery
  • 89
@arhu: ile prądu je platforma? ja się nie kłócę to @Filipterka25 nie umie zrozumieć co się pisze ( ͡º ͜ʖ͡º)
zastanawiałem się nad bardziej dostępnym 4650ge ale kurde 6/12 trochę mało potrzebuje 4 wątki dla wirtualnej windy. Bo to co chcę ogarnąć na jednej maszynie wymagało by przynajmniej 2 kompów fizycznych. Tak wiem kombinuje jak koń pod górę xD
@arhu: pytanie możesz przekazać porty sata z płyty głównej do wirtualki? bo nie chcę obciążać chipsetu dyskami sata jako systemowymi tylko użyć adaptera pcie x8 do 2 nvme pcie x4 i na nich postawić systemy wirtualek obciążając port pcie x16 procek ktory i tak się trochę nudzi bo dostanie do I portu x16 kartę sieciową 2x 10gbe
@arhu: ogólnie mam do zwirtualizowania opensense, truenasa i winde. chciałem na nvme pod cpu postawić proxmoxa z truenasem i na adapterze do nvme winda z truenasem + dysk z kopią wszystkiego, żebym mógł zmienić bootowanie na niego. i teraz się zastanawiam czy dyski pod sata z systemami obciążą na tyle link do chipsetu że np w tym samym czasie na hba puszczam kopiowanie na inny komp w sieci + wypakowywanie windą
@mati1990 ja bym uderzył z takim pytaniem na reddit r/homelab, bo aż taki mocny z hardware sie nie czuję. Ale ogółem wirtualizacja opensense/pfsense nie jest zazwyczaj polecana na tym samym sprzęcie co reszta.
@arhu: tak to wiem, ale mam cienki klient który chciałem zestawić w ha z wirtualką. Podałem do isp wirtualny mac z pfsensa i działa xD
więc nawet nie kapnęliby się że coś kombinuje