Wpis z mikrobloga

widzicie jakieś minusy takiego układu? dzisiaj spotykam się z fachowcem, który będzie musiał mi przenieść grzejnik (aktualnie znajduje się centralnie pod oknem) oraz dostosować wod kan pod takie rozmieszczenie sprzętów

trójkąt roboczy zachowany -> lodówka, zlew, zmywarka i piekarnik, a przy oknie jeszcze trochę blatu roboczego na przygotowanie

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #kuchnia
PanLodowegoOgrodu - widzicie jakieś minusy takiego układu? dzisiaj spotykam się z fac...

źródło: ukl

Pobierz
  • 37
Ale słyszałem, że są i takie, które nie wymagają tej przerwy.


@Chrystus: Dziś robi się już w standardzie kratki na dole i czasem na górze jak też jest zabudowa pod sufit, które umożliwiają cyrkulację

@PanLodowegoOgrodu Wszystko jest okej, no może zlew troche za blisko frontu zabudowy lodówki, ale widzę, że jesteś mocno ograniczony wymiarami.

Wyjmując rzeczy z lodówki nie zawsze będziesz musiał je myć, a jednak gdzieś postawić. Zostaje ci ten
@PanLodowegoOgrodu: To okno takie nisko osadzone. Dałoby radę je wyższe zrobić? Więcej światła byłoby.
Ale zawsze możesz dać też niską szafkę powyżej okna, ale wtedy kuchnia będzie wyglądała jeszcze bardziej na zabudowaną i mniejszą.
@asxx3: I teraz weź wyobraź sobie płukanie jakiegoś gara czy patelni przed wstawieniem do zmywarki. Cała droga od zlewu do zmywarki będzie mokra. Według mnie to zmiana na minus. Dochodzi do tego przymus mocowania wyciąganej baterii ze zlewu, by w ogóle kiedyś otworzyć okno. To durny architektoniczny bubel z tymi zlewami przy oknie. Ja sam u siebie zrezygnowałem z tego rozwiązania, ale musiałem właśnie zlew umieścić tak jak ty chcesz u
@PanLodowegoOgrodu: W tym układzie musisz dużo chodzić - myjesz warzywa w zlewie a potem kroisz je pod oknem. Proponuję: zlew pod okno, kuchenka o jedną szafkę w prawo, poszerzyć rząd szafek pod oknem o 1 i tam wstawić zmywarkę. Nad kuchenkę okap/pochłaniacz
@Chrystus: Ja mam bez przerwy, po prostu w ścianie z tyłu za lodówką zrobiłam małą okrągłą kratkę wentylacyjną :) Przerwa z przodu w kuchni w przypadku lodówki w zabudowie wygląda nieestetycznie.
@Iskaryota: Ja mam akurat parapet wyżej i żadnej specjalnej baterii nie potrzebuje, a i używam kostek Fairy Platinum, więc nie stosuje żadnego namaczania. Nadal uważam, że to wygodniejsze. Op zrobi jak uważa, a to są tylko sugestie.