Wpis z mikrobloga

Mirki budowlane, rada ode mnie, zasyp fundamentów tylko sprawdzonym kruszywem przebadanym przez geotechnika i również zbadanie twardości zasypki po wykonaniu zagęszczenia. Nawet jeśli macie dopłacić z własnej kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Właśnie przerabiam temat że wykonawca wrzucił gliniaste badziewie i muszę się bujać aby to odkrecić (naturalnie na koszt wykonawcy)

#budujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Odbiera, ustala i będzie robić. Już fundamenty uszkodził podczas wyciągania tego szajsu i te też będzie naprawiać. Na karku ma mnie, KB i nowy nabytek "nadzór inwestorski" więc będzie dla niego już pod góre.
Z wykonawcą jestem związany umowa, bo na rympał "na gębę" to trzeba być mocno odrealnionym aby cokolwiek robić... i chyba przeczytał tę umowę którą ze mną podpisał. A tam miękkiej piłki nie ma. W rozmowie gdy padają słowa
  • Odpowiedz
@godredbull: o, to chociaz tyle dobrego w calej sytuacji (malo kto chce podpisywac umowy). Bardzo wspolczuje, jestem w polowie surowego i wiem ile to kosztuje nerwow. Daj znac po zageszczaniu jakie Ci wyszly wyniki.
  • Odpowiedz
  • 1
@lukaschels dokładnie tak, tempo prac mam w nosie ale ma iść do przodu i ma być zgodnie ze sztuką tylko nie jakąś futurystyczną i nowoczesną tylko dobrą sztuką budowlaną
@appmstt @sprayy dla budowlanych mireczków tylko gęste, ale od tego jesteśmy społecznością. Z tego co się orientuje nadzór tego typu to ok 3-5% wartości inwestycji i jak łatwo policzyć przy kwotach większych robi się niby sporo ale jednak jest to
  • Odpowiedz