Wpis z mikrobloga

Chryste panie jaka ta trójka jest trudna.
Nie dziwię się, że nigdy jej nie przeszedłem do końca.
Każda kolejna seria jest jak dla dzieci, idziesz po sznureczku.

Misje z odbiciem Marii powtarzam chyba 20. raz xD
Niszczenie budek z kawą po całym mieście?
No masz 8 minut i sobie szukaj. Nie wiesz gdzie są? Za 3-5 razem będziesz już wiedział xD i tak z połową misji.

I jeszcze to powtarzanie od momentu rozmowy, gdzie trzeba dojechać na miejsce.
Chociaż i tak jest lepiej, bo oryginalnie to chyba zostawales gdzie skończyłeś i musiałeś jechać do chłopa zacząć misje xD

#gta #gry
hpiotrekh - Chryste panie jaka ta trójka jest trudna.
Nie dziwię się, że nigdy jej ni...

źródło: 42465228bab24c52bdd9a67f083794e8

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 11
@hpiotrekh no a w piątce jak ci nie wyjdzie z 2 razy to możesz nawet pominąć misję

Teraz to gry bardziej casualowe robią, co nie znaczy że to źle. Więcej osób może się cieszyć nimi
  • Odpowiedz
Niszczenie budek z kawą po całym mieście?

No masz 8 minut i sobie szukaj.


@hpiotrekh: licznik startuje dopiero jak rozwalisz pierwszą budkę. Możesz najpierw całe miasto zwiedzić i wszystko na spokojnie znaleźć.
  • Odpowiedz
  • 0
@yojo2 i wiesz o tym od razu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwszym razie wiedziałem że trzeba jechać dookoła i się pojawią, ale wymagało to kilku podjesc. Przejechanie na sucho zajęłoby pewnie tyle samo czasu.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Właśnie jestem w trakcie nostalgicznego przechodzenia GTA1 i GTA2, obecnie kończę ostatnie miasto z dwójki. Miałem podobne pierwsze odczucia jak Ty, że w starszych grach nikomu tak bardzo nie przeszkadzało to, że poszczególnych etapów trzeba się po prostu nauczyć wielokrotnie je powtarzając. A w jedynce to już w ogóle: nie ma save'owania, do każdej misji można podejść tylko raz i jak coś Ci nie wyjdzie, to cały level trzeba zaczynać
selenita66 - @hpiotrekh: Właśnie jestem w trakcie nostalgicznego przechodzenia GTA1 i...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • Odpowiedz
@yojo2 i wiesz o tym od razu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hpiotrekh: przecież gra o tym wprost pisze zaraz po początkowej cutscence misji:

Cruise Liberty's districts to find Espresso-2-Go stalls!

After you trash the first stall, you will have 8 minutes before the Cartel warn their pushers!
  • Odpowiedz
  • 0
@selenita66 dwójkę pamiętam z lekcji informatyki w podbazie i teraz już się odbiłem od grania w takiej perspektywie.
@yojo2 ok, ale skąd wiesz, że gra nie pokaże kolejnej budki po rozwaleniu pierwszej, do której od razu jest gps?
Czas zaczyna lecieć a ty nie wiesz gdzie jechać dalej.

Nie mówię że ma być łatwo, ale wymuszanie uczenia się misji, bo czasu masz na styk potrafi już wkurzyć.

Ale jak ten z włoskiej
  • Odpowiedz
@yojo2 ok, ale skąd wiesz, że gra nie pokaże kolejnej budki po rozwaleniu pierwszej, do której od razu jest gps?


@hpiotrekh: jak dla mnie pierwsze zdanie sugeruje, że najpierw trzeba objechać miasto żeby samemu znaleźć budki.

Nie mówię, ze misja jest jakaś banalna (jak sie jeszcze nie ma obcykane co i jak), i sam jej na pewno nie przeszedłem za pierwszym ani za drugim razem (szczególnie, że wtedy jeszcze nie umiałem
  • Odpowiedz
  • 1
@yojo2 no ja to właśnie zrozumiałem że po 8 minutach będe miał kartel na głowie a nie koniec misji.

No ale udało się właśnie przejść całość głównej fabuły.

Porównując do mafii 1, to ta fabuła jest gównem xD skrót - chłopiec na posyłki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Porównując do mafii 1, to ta fabuła jest gównem xD


@hpiotrekh: to się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) misje i fabuła w trójce się postarzały okrutnie. Nawet takie wydane na szybko Vice City było gigantycznym krokiem naprzód w tej kwestii - choć też tutaj było pełno fetch questów, to przynajmniej dużo ciekawiej opakowane. Mimo wszystko do trójki mam sporą nostalgię, pamiętam, jakie ogromne wrażenie zrobiła jak była
  • Odpowiedz
  • 0
@Larsberg @yojo2 też mam spory sentyment ale jednak wracając do nich widać jakie te gry są stare, miasta strasznie ciche i nudne, chociaż 20 lat temu robiły wow.

Tak czy srak fajnie że wydali odświeżone wersje i mozna to było ograć na teraźniejszych konsolach. Poziom remasteru zostawię bez komentarza.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Nie powiedziałbym, by trójka była szczególnie trudna, a znam ją najlepiej ze wszystkich części. Ale rzeczywiście - misja z budkami bardzo dużo krwi mi napsuła. Konieczność jazdy przy powtarzaniu także uciążliwa.
  • Odpowiedz