Wpis z mikrobloga

Blok z wielkiej płyty. Mam niektóre cienkie ściany, grubość ok. 6 cm. Brak możliwości pogrubienia. Chcę zrobić nową elektrykę i muszę na tych ścianach zrobić włączniki światła. Znajdę puszki i włączniki, które się w takiej cienkiej ścianie zmieszczą?
#remontujzwykopem #elektryka #prad
  • 26
@Sekk: masz puszki normalne i płytkie. Ja daję bez problemu do tej cienkiej żelbetówki standardowe dłuższe puchy, wystawiam je pół centymetra i po montażu zeszlifowuję flexem z listkówką tą nadwyżkę. Gniazda od wkrętów są wystarczająco głębokie, żeby wkręcić w nie gniazdko czy włącznik.
@Sekk zmienić system na.m natynkowe naklejane też są cienkie, dopasowanie łatwiejsze j mniej kucia, włączniki to żaden problem przecięz jest masa rozwiązań ja mam takie 433mhz raz na 2 lata baterie niby się zmienia ale są też bezbaterjne
@Sekk w domu używam spoor Ikea home systemu tam tych włączników jest duyz wybór uwielbiam te malutkie programowalne przyciski sceny 3 funkcyjne koło łóżka długie wciśnięcie j wszystko wyłączone cały dom potrójne światło na max raz światło do spania i to mi na razie wystarcza można więcej kombinacji robić, baterii nie zmieniałem od 2 lat więc pomijany aspekt ale na wszelki wypadek zrobiłem. Po kilka przycisków w razie jak się rozładuje a
@Sekk do home tylko żarówka tradfrj włącznik i ew. Bramka aby sterować głosowo. Do sonoff w puszcze dajesz system to wtedy na zwykłych żarówkach ale jak chcesz mieszkać to w mieszkaniu w ciągu dnia powinna zmieniać się barwa światła aby normalnie spać jak w naturze więc polecam żarówki lepsze niż standardowe do regukscji ja mam włączniki co naciskam i w całym domu zmieniam. Na wiecoxr na spanie na noc w zależności od