Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Piszę z anonima, ponieważ jest to trochę krępująca dla mnie sprawa. Mam problem z niezbyt przyjemnym zapachem z mojej jamy ustnej.
Zęby mam wszystkie zrobione, więc to nie powinno być źródło problemu. Jedyny problem z zębami to nadwrażliwość i dosyć zniszczone szkliwo, choć to chyba nie ma wpływu na tę przypadłość.
Próbowałem kiedyś czyszczenia języka, faktycznie, było trochę lepiej, choć do ideału brakowało. Odpuściłem z powodu odruchu wymiotnego, ale zamierzam do tej czynności wrócić.
Na co dzień żeby złagodzić problem stosuję gumy do żucia, tabletki typu halitomin. Choć gumy/tabletki są dosyc skuteczne, to efekt po gumach utrzymuje się krótko, a tabletki na dłuższą metę powodują u mnie nieprzyjemne uczucie w żołądku.
Wiadomo, gdy mam pusto w żołądku (co jest częste w godzinach porannych, pomimo odpowiednich posiłków - mój metabolizm działa dosyć dziwnie) to jest najgorzej, ale nawet jak coś zjem to szału nie ma.
Macie jakieś protipy czy porady w takiej sytuacji?

#zeby #dentysta #stomatologia #pytanie #zdrowie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 24
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: problemy ze strony przewodu pokarmowego - jelita chore.
Idz normalnie do internisty i opisz problem. Niech cie na badania wysle.
Myc zeby zawsze trzeba, ale bez przesady, gdy pomimo dbania o higiene dalej jest cos nie tak.
Sprawdz swoja diete, jak wyglada - czym sie zywisz.
Pierwszy krok - wizyta u lekarza.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bym strzelał, że kamienie migdałkowe. OP zaobserwował może przy kaszlu czy odkrztuszaniu takie 0.5 mm-3mm żółtawe grudki, które same w sobie już śmierdzą, a jak się je rozgniecie to jest amen? Siedzą w kryptach migdałowych i można je sobie delikatnie 'wycisnąć' jednak to jest tylko doraźne radzenie sobie z problemem.
Skuteczne rozwiązania to wymrażanie krypt w migdałkach lub w ogóle wycięcie migdałków.
Te kamienie to głównie martwa tkanka i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @inzynier_robert w sumie nigdy mu o tym nie wspominałem, jak będę szedł na wizytę kontrolną to zapytam też

@Freja_ używam nitek, choć dosyć nieregularnie - gdybym powiedział, że nitkuję codziennie, to bym skłamał.

@Wszystko_albo_nic @sprawdzajacy refluksu raczej nie mam, nigdy nie było stwierdzone i raczej za bardzo objawów też nie.

@wudawid oliwy z oliwek? Jak często to robić?

@steelhead nie, nigdy takich grudek nie miałem, to na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to raczej mowa o zdj skrzydłowo-zgryzowych, ja pytam o pantomogram, a najlepiej cbct.
A masz też skaling poddziąsłowy? Najczęściej nieprzyjemny zapach z ust to wina kamienia poddziąsłowego.

To zależy od tego jak prowadzisz higienę, musisz swoją higienistkę spytać. Wybarwiała Ci płytkę nazębną i robiła instruktaż higieny? No i zacznij nitkować zęby codziennie wieczorem.
  • Odpowiedz