Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawia mnie kwestia policzenia wysokości raty w okresie karencji kredytu (scenariusz wypłaty kredytu przez bank w transzach). Jak rozumiem w okresie karencji płacę wyłącznie ratę odsetkową? Te odsetki w okresie karencji naliczane są od kwoty wypłaconej przez bank? Przykładowo - mam 500k w kredo, na dzień x bank wypłaca 50k - od 50k liczę odsetki i to jest moja rata w okresie karencji? Głupek będzie wdzięczny za wzór na liczenie tych odsetek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: normalnie, czyli kwota jaką bank Ci udzielił x oprocentowanie całkowite twojego kredytu, dzielisz na miesiące i masz kwotę bo spłacasz zwykle same odsetki, choć są banki gdzie nie ma okresu karencji, np. 100k - dostajesz taką transzę od banku, całkowite oprocentowanie twojego kredytu to 5%, i kolejną transzę masz za 3msc, więc 5k/12msc - będziesz płacił ok 417zł odsetek przez 3 MSC, potem np. kolejna transza i już masz udzielone
  • Odpowiedz
Te odsetki w okresie karencji naliczane są od kwoty wypłaconej przez bank?


@mirko_anonim: Dokładnie tak. Odsetki w okresie karencji są naliczone od aktualnie wypłaconej (nie przyznanej) kwoty kredytu.
  • Odpowiedz