Wpis z mikrobloga

Elo rowerowe ćpuny ;) Dwa szybkie pytania:
1. czy takie zapięcie jest ok?
https://allegro.pl/oferta/zapiecie-rowerowe-gerda-lancuch-contra-dl-900-8-12100374463?utm_feed=b9034d8a-0c45-4f04-b856-31a0d6cbb818&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=2ec6f1ad-7c2a-bc58-1934-95672602c752
Nie chcę wydawać milion monet. Rower będzie co najwyżej zapinany na 5 minut pod sklepem. Do tej pory zostawiałam bez (i tak nie byłoby chętnych na cudo z Kauflandu) ale przy nowym warto by było zainwestować w jakieś zabezpieczanie aby lokalnym wioskowym alkusom nie przykleił się do rączek. Zwłaszcza, że lokalny grabieżca wylazł z ZK
2. Czy warto znakować rower na pałach?

#rower #pytaniedoeksperta
  • 7
@krytyk1205: zależy jaki masz rower. Jeśli tańszy niż inne przy stojaku, to twoje zapięcie ma szanse być lepsze od innych. To rokuje bardzo dobrze. Nie ścigasz się ze złodziejem, tylko z innymi ofiarami.
@wykopyrek: u mnie pod sklepem nikt nie zapina, ja sama nie zapinam mimo, że mój stary rower jest tani ale na tle tego co tam parkuje to jest złoto. Mam nowego Unibike Flash i trochę głupio by stracić 3 koła na 5 minutowych zakupach. A i pod sklepem jest kamera
jest kamera


@krytyk1205: jeszcze nie widziałem kamery, która by zeszła z uchwytu i stanęła w obronie mienia, skutecznie odpędzając złodzieja.
Mój rower też z racji wieku drogi nie jest, ale zapinam go porządnie, żeby nie wracać do domu piechotą jak zwierze ¯\(ツ)/¯
1. Szlifierka kątowa na aku nie pyta o cenę zapięcia


@GrubyKociol: szlifierka kątowa albo wytrych otworzy samochód albo mieszkanie, a jednak ludzie montują w nich porządne zamki bo złodzieje na ogol nie są idiotami i kryją się ze swoim fachem i wola kraść gorzej zabezpieczone rowery przy pomocy mniej zwracających na siebie uwagę narzędzi.