Wpis z mikrobloga

Tak sb słucham i słucham o różnych programach socjalnych- 800+, dopłaty mieszkaniowe, jakieś babciowe itp itd i się zastanawiam, czy te wszystkie socjale są wliczane do dochodu? Każdy z tych programów ma mieć niby założenie progów dochodowych. Więc czy dobrze rozumiem, że osoba, która zarabia poniżej progu dochodowego na osobę, może otrzymać finansowe wsparcie z każdego programu, a osoba, która jest lekko ponad próg już żadnego? Jak to jest?
#budzet #finanse #doplaty
  • 11
wszystkie socjale są wliczane do dochodu?


@jafik: Nie, 500+/800+ na przykład nie jest wliczane.

Każdy z tych programów ma mieć niby założenie progów dochodowych


@jafik: 500+/800+ ma chyba tylko w przypadku pierwszego dziecka.
  • 0
@CzarnyOwiec: a reszta programów? Bo znalazłam coś takiego jak w załączeniu i zastanawiam się, czy jeśli ktoś przekracza delikatnie próg to czy jest szansa, że będzie zarabiać mniej niż osoba, która jest poniżej progu, bo dane świadczenia mu nie będą przysługiwać. Oczywiście pewnie progi są różne, ale zakładam, że poniekąd są do siebie zbliżone między programami.
jafik - @CzarnyOwiec: a reszta programów? Bo znalazłam coś takiego jak w załączeniu i...

źródło: socjale

Pobierz
@OsSikorskiego masz Pan nieaktualne informacje ,nie ma żadnych limitów na 500+ i 800+, chociaż wg mnie być powinny ,ale podobno to spowodowałoby zwiększenie jego kosztów realizacji

Odpowiedz


@CzarnyOwiec: możliwe, pamiętam, że na pierwsze 500+ się nie łapałem przez dochód, teraz już mam 3x500+ i nikt nie pyta o dochody.
@jafik nigdy się w to nie wgryzalem dogłębnie bo w większości nic mi się nigdy nie należy, w razie czego w warunkach każdej dopłaty znajdziesz jakieś informacje jak liczy się dochody. Ostatnio składałem np wniosek o TBS i tam też "ciekawie" liczyło się dochody ))[]
@CzarnyOwiec: Progi to najgorsze gówno bo ci pracujący uczciwie by się nie łapali a ci co unikają opodatkowania i na papierze dochody mają niskie by się łapali. To jedyne co dobre w pisie że gdzie mógł to likwidował te idiotyczne progi dochodowe
  • 0
@DeoLawson: Słuchałam audycji na temat programu aktywizującego kobiety do pracy po macierzyńskim i jako młoda, pracująca, bezdzietna kobieta w branży inżynieryjnej stwierdziłam, że powoli przestaje mi się opłacać pracować, bo tych wszystkich programów jest mnóstwo i z moją bieda pensją oraz perspektywą wynajmowania mieszkania przez kolejnych parę lat według tych, co biorą wszystkie dodatki, jestem zbyt bogata, aby kiedyś cokolwiek dostać xD stąd trochę zaskoczenie, gdy uświadomiłam sobie, że te zapomogi
@jafik: Bo dodatki są dizajnowane pod kierowców tira, budowlańców i inne zawody które mają na papierze minimalną a dostają 4x tyle realnie. To jest bardzo ważna trupa wyborców. Ich celem nie jest żeby je dostał ktoś komu się należy. Np jak ktoś wykorzystywał wakacje kredytowe do nadpłacania i obniżył sobie przez to ratę to teraz w nagrodę ich nie dostanie jak się nie zalapie w próg xd za to ktoś kto