Wpis z mikrobloga

Przez zimę powychodziło mi coś takiego na uszczelkach okien. To pewnie od zbierającej się na nich wilgoci. Jak już jakimś sposobem to wyczyszczę to jak się przed tych uchrinić w przyszłości? Zbierać wodę, która się zbiera na dole okien? Częściej wietrzyć?
To normalne w ogóle w blokach co mi się zrobiło?
#budownictwo #budowadomu #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #okna
RozowaWkolorachTeczy - Przez zimę powychodziło mi coś takiego na uszczelkach okien. T...

źródło: IMG20240131072102

Pobierz
  • 37
@RozowaWkolorachTeczy Długo Ci się zbierała ta wilgoć zanim wyszedł ten grzyb? Ja się drugi rok męczę z wodą na oknach. Co zabawne przed remontem mieszkania miałem tak sucho przez 6 lat, że kupiłem nawilżacz, bo 25% wilgotności. A po remoncie nagle 60%+ w większości pomieszczeń xD Okna mam ustawione w tryb letni, żeby była lekka wentylacja, ale niewiele to pomogło.
@RozowaWkolorachTeczy: Wietrzenie co najmniej raz dziennie. Tam ci się jakiś grzyb przypałętał. Grzyby lubią ciepło i wilgoć, a nie przepadają za ruchem powietrza.
Zalecam intensywne wietrzenie, nawet jak jest mróz. Mróz ma też tą właściwość, że wysusza powietrze.
Porządne wietrzenie polega na otwarciu wszystkich okien na co najmniej 15-30 minut. Temperatura w pomieszczeniu na pewno na chwilę spadnie, ale szybko odbije.
@RozowaWkolorachTeczy Umyj domestosem i tyle. Na chwilę będzie spokój.
Masz za dużo wilgoci w mieszkaniu ale podejrzewam że i tak z tym nic nie zrobisz.
Ja w poprzednim mieszkaniu miałem podobny problem pomimo że grzałem, wietrzyłem i miałem nawiewniki.
Mieszkanie było po prostu zbyt małe, w sensie kubatura na 3 osoby. Wilgoc była nieustanna plus mieszkanie było rogowe, na 4 piętrze (ostatnia kondygnacja).
Wilgoc trzymała się zawsze.
Teraz mam o wiele większe
@Philosohero: dobra, a więc wyjęłam kratki by je umyć i przy okazji zrobiłam test z zapalniczką.

Wywietrznik w kuchni: przy zamkniętym i rozszczelnionym oknie wieje do mieszkania, przy otwartym oknie wyciąga powietrze z mieszkania

Wywietrznik w łazience: niezależnie od statusu okien zawsze wyciąga powietrze z mieszkania