Wpis z mikrobloga

NR 154 #serialseries
LISTA SERIALI

Odpowiednik - Counterpart

Twórcy: Justin Marks
IMDb: 8.0/10
https://www.imdb.com/title/tt4643084/
https://upflix.pl/serial/zobacz/counterpart-2018
Gatunek: dramat, s-f, thriller

Howard Silk to skromny biurokrata w berlińskiej agencji szpiegowskiej ONZ. Kiedy Howard odkrywa, że jego organizacja strzeże tajemnicy przejścia do równoległego wymiaru, zostaje wrzucony w sam środek intryg szpiegowskich. Serial porusza tematy tożsamości, losu i utraconej miłości, stawiając odwieczne pytanie: co by było, gdyby zmienić jakiś swój życiowy wybór?

Czy polecam? Tak, mimo że skasowany po drugim sezonie to twórcy wiedzieli i zakończenie jest satysfakcjonujące.

Ogłoszenia parafialne:
1 - Wczoraj zapomniałem o ankiecie a widzę, że się przyjęło. Spróbuję pamiętać :)
2 - W sobotę wieczorem zacząłem dostawać informacje od jakiś mirków, że nie pomogą (wykopać) w odpowiedzi na posta dla nocnej zmiany. Pomyślałem “znalezisko i tak już po 24 godzinach znika, nic się nie zmieni, wpis tylko miesza na obu tagach - skasuję” (a kasuję wpisy po jakimś czasie, które nie mają znaczenia). Efekt tego był ciekawy na głównej
3 - Nie mogę przeboleć, że jakiś mirek robi bitwę reżyserów a nie ma tam Terryego Gilliama najwybitniejszego reżysera, mojego ulubionego i na pewno lepszego od wielu, wielu z listy… Wygra pewnie Fincher, Nolan albo najpewniej Tarantino a żaden nie ma tak różnorodnego i głębokiego intelektualnie dorobku. No nie mogę przeboleć i rozchodzić…
Przypominam dzieła : Las Vegas Parano, Brazil, 12 Małp, Kraina Traw, Sens Życia wg. Monty Pythona, Fisher King, Parnassus, Monty Python and the Holy Grail, Teoria Wszytkiego
WLADCA_MALP - NR 154 #serialseries 
LISTA SERIALI

Odpowiednik - Counterpart

Twórcy:...

źródło: counterpart

Pobierz

Serial...

  • polecam, fajny 31.7% (13)
  • chyba zobaczę 34.1% (14)
  • daruję sobie 22.0% (9)
  • straszne gufno 12.2% (5)

Oddanych głosów: 41

  • 6
  • Odpowiedz
  • 3
Jackson wygrywa z Kubrickiem


@Kaczorra: czyli wygrywa koleś, który robił szmiry klasy B i którego największym wkładem było że udało mu się pocałować Tolkiena w stópki a przegrywa geniusz innowacyjnej reżyserii, wyjątkowego stylu wizualnego, użycia muzyki czy eksploracji tematów filozoficznych i psychologicznych, które popchnęły kinematografię mocno do przodu i był na tyle zaangażowany w przekaz w swoich filmach, że prawdopodobnie musiał za to zapłacić najwyższą cenę. Wykopki głosują na filmy które
  • Odpowiedz