Wpis z mikrobloga

ktos tez teskni za gameplay'em w stylu tibii? nie chodzi mi o nawalanie runami, jakimis exurami itp. (nigdy tak daleko w tibii i tak nie doszedlem) ale te spokojne granie w rookgaardzie i poczatki grania na "mainie". niby prosty gameplay ale mial w sobie cos satysfakcjonujacego. eksploracja, itemizacja, charakterystyczny interfejs, zdychanie bo nie miales liny czy przesuwanie innego gracza bo chce 10 gp za przepuszczenie xdd, sell mace 40 gp. zjadanie borowek z krzaczkow. yum, yum, yum. bicie rotłormuw i orkuw spermanuw.

walka niby prosta, ale musiales oszacowac czy dasz rade wygrac pojedynek czy lepiej uciekac. i przy walce i przy uciekaniu musiales odpowiednio sie poruszac zeby nie zdechnac. jak potworki mialy malo hp to uciekaly wiec musiales ich gonic, ale tutaj, znowu, odpowiednio musiales sie poruszac zeby na przyklad nie zlurowac wiecej potworkow. mogles sie tez jakimis przedmiotami zaslaniac albo wchodzic na stos przedmiotow zeby wejsc gdzies wyzej.

tracenie hp mialo znaczenie bo odnawialo sie powoli i wymagalo jedzenia. zdychanie tez mialo znaczenie bo sie duzo tracilo przy smierci.

wyrzucone itemy widoczne dla innych graczy

w sumie nie znam zadnej gry ktora moglbym porownac do tibii. jest teraz jakis ravendown ale to chyba tylko wiekszy mod ("ots") do tibii. szkoda, bo pogralbym w cos tego typu.

#gry #tibia #rpg #pcmasterrace #nostalgia #pytanie
  • 25
@SmugglerFan: tibiantis to jest to o czym wspomniałeś w swoim poście. Tibia 7.4 exp x1.
Dużo ludzi gra, jest pk, jest exp, robienie run. Gra się toczy powoli, grasz jak chcesz, nie ma wyścigów, klepiesz tydzien runki i idziesz poźniej na expa 3h postrzelać do mobów, albo skilujesz na mobkach lub z jakimś randomem i łowisz ryby( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SmugglerFan: ?? No to ja nie wiem o co Ci chodzi typie xD Macro tu nie działa, bo leci ban z bomby, a zanim wbijesz ten 80 lvl to minie pewnie pol roku jak nie więcej. No nie wiem serio o co ci chodzi.

ale te spokojne granie w rookgaardzie i poczatki grania na "mainie". niby prosty gameplay ale mial w sobie cos satysfakcjonujacego. eksploracja, itemizacja, charakterystyczny interfejs, zdychanie bo nie