Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie jakieś poręcze i drążek do domu, ale naczytałem się że drążek rozporowy do futryny mdf to katastrofalny pomysł i nie wiem jak to rozwiązać. Do sufitu / ściany nie mam jak zamontować (wynajmowana chata), a na stacjonarny nie mam miejsca ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Myślicie że ryzykować i brać ten rozporowy czy szkoda futryny?
Co do poręcz to też nie wiem, myślałem nad używanymi od kury workout (ten starszy model, bardziej kwadratowy).

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #kalistenika
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@exyvL futrynę raczej rozwalisz. Kiedyś zamontowałem w drewnianej i też pękła. Dogadaj się z właścicielem, może pozwoli zamontować na ścianie (i najwyżej zalepisz dziury po demontażu przed wyprowadzką).

Inaczej szukaj drążków na silce na otwartym powietrzu w okolicy i rób treningi tam.
  • Odpowiedz
  • 0
@spyyke: to lipa, alternatywy chyba żadnej nie ma? Australijskie pompki coś mi się kojarzy
@bycjaktommyleejones Na niecałych 35m2 ciężko pomieścić, już mi rower zajmuje część miejsca, tym bardziej że mieszkam z dziewczyną.
  • Odpowiedz
Ja mam rozporowy z gosportu na metalowej futrynie. Z ręką na sercu, przez ostatnie 3 lata pociągnąłem się na nim ponad 1000 razy i wszystko gra. Waga 74-83kg, różnie bywało.
  • Odpowiedz
@exyvL: a może jakieś szerokie podkładki w miejscu, gdzie będzie napierał drążek? Tak żeby zwiększyć powierzchnię nacisku. Bo rozumiem, że uszkodzenie polegałoby na zrobieniu wgłębień/porysowaniu futryny, tak?
  • Odpowiedz
@exyvL: sorry, nie znam się na futrynach xD mam taki sam drążek i moja wytrzymuje, jedyne co to na tej górnej części nad futryną robi się lekki ślad na ścianie więc można tam wrzucić jakąś gąbkę czy coś
  • Odpowiedz
@exyvL: jak jesteś zaawansowany to możesz robić lsit podciągnięcia na barierce od dipów ( ͡ ͜ʖ ͡) albo nawet na krawędzi od stołu jak dziewczyna usiądzie po drugiej stronie xd
  • Odpowiedz