Wpis z mikrobloga

Cześć, krótkie pytanko do osób które lubią czytać komiksy, graphic novel i mangi. Wiem że większość z was kolekcjonuje to co kupiło i często do tego wraca. Część z was czyta też online. Jak wygląda u was natomiast podejście do pożyczania tytułów od innych - czy korzystacie z tej formy zdobywania nowych tytułów? Korzystacie może z bibliotek? #komiksy #manga #literatura #komiks #graphicnovel #kiciochpyta
  • 7
@le1t00: za dzieciaka miałem kolegę od komiksów z którym się czasem wymieniałem, a w bibliotece chyba też jakieś były, ale to odległa przeszłość, teraz albo kupuje albo są gdzieś do ściągnięcia z neta
@Xizor, @le1t00: Ja wychodzę trochę z innego podejścia i pożyczam mangi a nawet zachęcam do pożyczania bo chcę zaszczepić wśród moich znajomych miłość do czytania tego medium. Zawsze jest szansa że w ten sposób zdobędę dodatkową osobę z którą mógłbym obgadać jakiś tytuł i spędzić tak miło czas a przy okazji poćwiczyć "social skilla".
  • 0
@GARN: @Xizor @Baron_von_Koch
W pełni rozumiem, pożyczenie czegoś co już nie jest dostępne albo kosztuje miliony to raczej najbliższym znajomym i też niechętnie.
A czy gdybyście mieli możliwość wypożyczania komiksów czy powieści graficznych online czy korzystalibyście z takiej formy?
@le1t00: Zależy, jeśli nie znalazłbym za free to bym się zastanowił. Najczęściej mangi czytam w formie skanów i czekam aż wyjdą w formie papierowej żeby kupić. Ale jak coś mi nie podejdzie i zawieszam czytanie skanów, to wiem że nie ma sensu kupić danej pozycji lub na nią czekać.