Wpis z mikrobloga

Czy router jest w stanie zastąpić NAS?

Mam aktualnie komputerek z zainstalowanym #omv #openmediavault i postawionym na nim klientem #torrent #torrenty
Używam go wyłącznie do pobierania plików z torrentów i przerzucania plików między komputerem - smartfonem - telewizorem.

Czy do takiego podstawowego zastosowania wystarczyłby #router z możliwością podłączenia dysku zewnętrznego? Myślę nad zakupem #asus RT-AX58U i podłączeniem do niego dysku. Tylko zastanawiam się czy router to udźwignie. Nie chciałbym żeby wpłynęło to na szybkość internetu w domu itp.

#siecikomputerowe #nas #komputery #wifi #internet #sieci
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quis Będzie za slaby. Do ściągnięcia jednego pliku to jeszcze się nadaje. Moje doświadczenia z routerem Asusa do takich zastosowań nie są za dobre, głównie, ze względu na niezbyt dopracowany i niestabilny soft.
  • Odpowiedz
@Quis: taki synology rt6600ax na bank udźwignie, ale według mnie lepszym rozwiązaniem jest mini pc, na nim plex i nie trzeba nic nigdzie przerzucać tylko oglądać bezpośrednio z dedykowanych apek na tv czy smartphone.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@BooB: miałem przez chwilę plexa ale jakoś mi nie podszedł, wole otwierać pliki w MX Player

synology rt6600ax


szukam routera do 500 zł, a nie do 1500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quis: chcesz żeby router robił za nas, to licz się z tym że będzie kosztował tyle co nas ;) Jak plex ci nie leży, to może jellyfin ¯\(ツ)/¯ U mnie taki mały serwerek śmiga, dodatkowo mam podłączonych kilku znajomych którzy też mogą z niego korzystać, nie wyobrażam sobie wracać teraz do podłączania kompa pod tv, kopiowania z miejsca w miejsce itd :P
  • Odpowiedz
@Quis: miałem taki setup kiedyś na jakimś tplinku z openwrt i transmission; działało bez problemu, jak wyposażysz się w jakiś mocny router z czterordzeniowym prockiem i usb3, to powinno być spoko; choć nie lepiej kupić jakiegoś seedboxa i tam obsługiwać torrenty? Najtańsze są za jakieś 10 zł miesięcznie za 200GB.
  • Odpowiedz
@Quis: możesz podpowiedzieć jak masz to zrobione/co zainstalowane na OMV do torrentów? w sumie o tym nie pomyślałem, że można zrobić to jakoś zdalnie i ściągam torrenty na dysk z omv który jest zmapowany pod windowsem XD i wychodzi na to, że ściągam torrent na NAS'a a komputer i tak musi być włączony ( ͡° ʖ̯ ͡°) help
  • Odpowiedz