Wpis z mikrobloga

@Glikol_Propylenowy były próby nokii ze smartfonami ale chyba chcieli swój system cisnąć, np maemo na Linuxie, później simbian przerobiony pod dotyk...
Chociaż Symbian Belle, nie był taki tragiczny jeśli chodzi o UX to już było za późno bo android był na topie
No a później MS kupił nokie i robił lumie z windowsem, a w międzyczasie była jeszcze nokia z androidem ale okrojona z google xD
smartfony mają mniej sprzedaży, jak wciskają je do abonamentu, tanie raty,i się je wymienia dużo częściej niż te stare kiedyś


@grand_khavatari: Smartfony jako calosc na pewno maja wieksza, tylko wciskaja ludziom byle gowno za ~1000zl, wiecej osob jest rozrzuconych po modelach, jeden ma Samsunga za 500, drugi za 1100, trzeci za 2k, czwarty ma jakas najwyzsza wersje.
Normalnie, nie weszli w branże smartfonów, tylko zostali przy tradycyjnych analogowych telefonach komórkowych. Taka sama historia jak z Kodakiem, który miał wywalone w zdjęcia cyfrowe, tylko do końca produkował części do analogowych aparatów, które wypadły z rynku.


@Glikol_Propylenowy: ich Meego Os wciągał wczesne androidy na śniadanie. Rynek smartfonów jeszcze raczkował, jak wydawali Nokie N9. Co ich pogrzebało, to IMO wrogie przejęcie przez Microsoft.

N9 – w przeciwieństwie do Lumii – nie
widzę pamięć zawodzi, nokia miała dotykowe smartfony na symbianie

@Ligniperdus: no miała. Sam miałem 5800 (z 2008 r.), który początkowo sobie chwaliłem, ale jak zobaczyłem u kolegi Samsunga Galaxy S2 (2011 r.) to mi łeb rozwaliło :) Ja pisałem o jeszcze dalszych latach.

@bdg-bro: mało aplikacji? Prawie wcale. Później jeszcze wyszło PokemonGo i posiadacze Nokii cichutko płakali w kącie. Mam wrażenie, że Nokia zawsze szła na przekór. Próbowała innych rozwiązań
@tmn007: Normalnie, nie weszli w branże smartfonów


@Glikol_Propylenowy: weszli tylko za późno i gdy już lecieli na oparach, to wykupił ich M$ oraz #!$%@?ł rokujące projekty, które jeszcze miały szansę coś na tym rynku ugrać. Za to wcisnęli Windows Phone no i nie siadło. Ale pierwsze Lumie sprzętowo były super. Natomiast nim wyszła pierwsza Lumia to była Nokia N9 (ten sam telefon fizycznie co pierwsza Lumia) z systemem MeeGo. To
szpongiel - >@tmn007: Normalnie, nie weszli w branże smartfonów

@Glikol_Propylenowy:...

źródło: nokia-n9121v.1419962376

Pobierz
miałem każdego iPhone do 14 pro, 6 była najgorszym gownem jakie zrobili, zaraz obok xr i trochę 5c, a nokia 105? Co tam robi? To chyba dzisiejszy telefon nie? Skąd taka sprzedaż? gdzie inne w czasach świetności i braku smartphone miały taką sprzedaż

@Lordon: Ja wszędzie czytam, że 5 i 6 to były najbardziej udane modele w historii marki i nie mam tu na myśli sprzedaży.
@Glikol_Propylenowy, @tmn007: to było celowe zagranie. Microsoft w 2010 roku na fotel prezesa wstawił swojego człowieka Stephen Elop, który #!$%@?ł Nokię w drobny mak. Na wiki wprost jest o tym napisane "za czasów którego Nokia prawie zbankrutowała". I MS w 2014 zakończył odkupienie od Nokii za niecałe 5,5 mld $ działu urządzeń. Tak to się robi. Oczywiście Elopowi za to włos z głowy nie spadł.
@z--x: akurat z bb było zupełnie inaczej. Tak naprawdę dopiero po premierze pierwszego iPhona ta firma zaczęła się w jakikolwiek sposób liczyć na rynku. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czemu zdechli, jednak „potęga” Bb wynikała wyłącznie z zainteresowania ludzi smartfonami bez dotykowego ekranu, ale z funkcjonalnością której brakowało telefonom ze zwykłą klawiaturą. Ta firma tak naprawdę nie miała przyszłości, bo fascynacja fizycznymi qwerty była chwilowym trendem, a każdy dotykowy model BB był klapą
Chad_Klaudiusz - @z--x: akurat z bb było zupełnie inaczej. Tak naprawdę dopiero po pr...

źródło: IMG_6499

Pobierz