Wpis z mikrobloga

@Piotrek7231 miałem każdego iPhone do 14 pro, 6 była najgorszym gownem jakie zrobili, zaraz obok xr i trochę 5c, a nokia 105? Co tam robi? To chyba dzisiejszy telefon nie? Skąd taka sprzedaż? gdzie inne w czasach świetności i braku smartphone miały taką sprzedaż
Taka sama historia jak z Kodakiem, który miał wywalone w zdjęcia cyfrowe, tylko do końca produkował części do analogowych aparatów, które wypadły z rynku.


@Glikol_Propylenowy: Co śmieszniejsze Kodak poniekąd był pionierem w technologii cyfrowego przetwarzania obrazu, produkując matryce CCD już w 1975 roku, mogąc wprowadzić je do komercyjnego użytku w 1992, ale zarząd postanowił zarzucić ich rozwój i stać się "firmą z tradycjami".
@Piotrek7231: grafika z dupy, bo nie uwzględnia, że w czasach 3210 komórka przypadała na 2-3 rodziny, a nie jak dziś - każdy ma telefon od najmłodszych lat. Tym bardziej sukces starych telefonów był większy.
@tmn007: polecam obejrzeć film "Nokia - łączyliśmy ludzi". Prawdopodobnie mogli mieć pierwszego na rynku prawdziwego smartphona ale nie chcieli za to Jobs skorzystał z okazji.
@Piotrek7231: Nokia 6600 coś pięknego jak na tamte lata. Miałem bardzo dużo Nokii, coś koło 20-25 modeli i byłem zachwycony, do czasu aż kupiłem 5800 z dotykowym wyświetlaczem. Telefon był 5 razy w serwisie Nokii i za 6 razem wymienili telefon na nowy, bo już sami rozkładali ręce i nie wiedzieli czemu się resetuje, zawiesza, sam wykonuje jakieś dziwne procesy itp.
Na sam koniec miałem Nokie Lumie 1020 to nawet głupi
polecam obejrzeć film "Nokia - łączyliśmy ludzi".


@n1craM: jest to na jakiejś platformie z filmami? Google mi nic ciekawego nie podpowiada ( ͡° ʖ̯ ͡°)