Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór mili Państwo!

Przychodzę z następującym pytaniem:
Która gra jest według Was najlepszą grą wszechczasów? Za co ją cenicie? Czy w czasach, w których została wydana, była na swój sposób przełomowa?

Dla mnie najlepszą grą pozostaje Wiedźmin 3: Dziki Gon. Uwielbiam RPGi a pod względem opowiadanej historii mało jest takich, które mogą zachwycić.

#gry #wiedzmin3
  • 13
@Lodyzlidla ogrywane na NESie czy Pegasusie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@Elberus GTA 4 pod względem fizyki mocno wyprzedziło swoje czasy, a historia to jedna z tych, które zapadają w pamięć. Cyberpunk też jest świetny, ale jak dla mnie to gra tylko na jeden raz. Gdy poznamy historię to drugie podejście niczym nas nie zaskoczy
@G06DbT sterowanie z AC2 jeszcze wtedy aż tak nie bolało bo seria była nowa.
@Elberus poza małymi alternatywnymi rozwiązaniami, nie ma tam chyba żadnego wpływającego mocno na fabułę (pomijając wątek przy grobie Johnego i zakończenia). Nie ma tam tak dalekosiężnych decyzji jak na przykład te podejmowane w wątku z Baronem z Wiedźmina. Odniosłem wrażenie, że największy wpływ na fabułę mamy kiedy nie podejmiemy się jakiegoś zadania. Tak było między innymi w zadaniu "Pasja"
@juz_mam_wchodzic_nie_mam_gerdy: no jak to nie xD przecież nawet od tego w jakim kierunku rozwijasz postać to blokują ci się pewne ścieżki, a inne otwierają. podobnie jak z tym jakie pochodzenie wybrałeś na początku.
w ogóle każdą misję można wykonać na kilka różnych sposobów, a samych zakończeń jest 5, a tam z kolei możesz różnie wybierać i to w jaki sposób wszystko się skończy w szczegółach zależy od tego jak decydowałeś wcześniej.
@juz_mam_wchodzic_nie_mam_gerdy: Tibia
gram w to gówno 20 lat, rpg+mmo+brak lvl capa+ #!$%@? grafika+historia+niesamowity game play to jest miszanka wybuchowa
nigdy żadna gra nie była dla mnie tak jednoznaczna w zasadach a jednocześnie wymagająca
prostota tu sie przeplata z taktyką
jest czytelna, dokładnie wiesz w której sekudzie gdzie trafi Twój czar, ale przez to musisz mysleć na 2 sec przed czasem
piekna to jest gra, nie zapomnę jej nigdy #tibia