Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pomoc #mechanikasamochodowa

Siema,

Mam sytuację z swoim peżotem. Aku na 12.4 nie startuje tylko kręci. Podpinam pod prostownik typu radyjko a wskazówka lata jak durna na max i min jak metronom.

Ładuje się to wtedy? Innego Aku i prostownika nie ogarnę bo na Podkarpaciu prędzej kupię wódkę niż którekolwiek z powyższych w weekend.

Aku bosha "bezobsługowy" ma z 4 lata. 3 dni temu odpalał. Cewki i świece wymienione z 2 tyg temu

Przyjmę każda pomoc
  • 9
  • Odpowiedz
@alamana-rolo Podejrzana najbardziej jest pompa paliwa, ewentualnie układ paliwowy. Jak masz jakąkolwiek świecę to zobacz czy jest iskra. Jak nie umiesz to nie próbuj bo może porazić prąd. Masz odcinkę jakąś?
  • Odpowiedz
  • 0
Więc update - wymieniłem akumulator na nowego Bosh, jak sprawdziłem daty starego to stwierdziłem że czas najwyższy. Teraz tylko lepiej rozrusznik chodzi.

Model 307 SW rocznik 2003 ma z 240k przebiegu. Gazu brak, silnik benzyna 1.6.

Najgorsze że debil po prostu od stania z 3 dni nie odpala... Filtr paliwa, oleju, cewki, świece, robione w ostatnie 3 msc. Coś tam od pompy nawet ruch słychać.

Coś poradzicie? Bo dziś rano już nawet
  • Odpowiedz
  • 0
Dla potomnych dam rezultat:

wymiana akumulatora pomogła znacznie, z uprzednim wyczyszczeniem zacisków. Problem jednak okazał się być inny i był dość prozaiczny - uszkodzenie uszczelek i silnik się "zapowietrzał". Całość wycieku oleju szła po tylnej części silnika i nie była widoczna pod autem.

Koszt naprawy to akumulator plus 50 plnów za uszczelki i reset trybu awaryjnego silnika. 300km później i nic się nie dzieje
  • Odpowiedz